• Odbierz prezent
Polski złoty (PLN) ma chwilę wytchnienia. Ile złotych kosztują euro (EUR), dolar (USD), frank (CHF), funt (GBP) i korona czeska (CZK) w piątek po południu?

Po ostatnich mocnych wzrostach głównych walut względem złotego, w piątek po południu polska waluta ma moment wytchnienia. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta na rynku Forex po godzinie 16?

 

O godzinie 14 poznaliśmy dane z polskiej gospodarki dotyczące inflacji. Bazowy wskaźnik CPI we wrześniu w ujęciu rocznym wyniósł 4,3% wobec prognozy 4,2%.

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

W piątek po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na lekkim plusie o 0,20% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. W tym momencie kurs EUR/PLN wynosi 4,5569 zł. Najmniej za jedno euro płacono 4,5364 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,5813 zł przed godziną 16.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN 

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia. Najmniej za dolara płacono 3,8747 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 3,9043 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 dolar kosztuje 3,8841 zł.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na symbolicznym plusie o 0,11% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie frank kosztuje 4,2521 zł. Najmniej za franka płacono 4,2367 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,2747 zł przed godziną 16.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku funta. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) również znajduje się w okolicach poprzedniego poziomu zamknięcia. W tym momencie kurs GBP/PLN wynosi 5,0170 zł. Najmniej funt kosztował 4,9993 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 5,0487 zł około południa.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs korony czeskiej wobec polskiej waluty (CZK/PLN)

Kurs korony czeskiej względem polskiego złotego (CZK/PLN) jest notowany na symbolicznym plusie o 0,12%. Korona czeska najmniej kosztowała 0,1659 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 0,1676 zł w godzinach popołudniowych. Po godzinie 16 kurs CZK/PLN wynosi 0,1666 zł.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk