• Odbierz prezent
Polski złoty (PLN) dzisiaj przyhamował. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, funta, franka i koronę czeską w piątek po południu?

W piątek poznaliśmy dane z polskiej gospodarki. Jak kształtują się kursy walut w piątek po południu? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską?

 

O godzinie 8.45 podano dane z Francji dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI w lipcu wzrósł o 0,4% m/m zgodnie z prognozą.

O godzinie 10 napłynęły dane z polskiej gospodarki. Wskaźnik CPI spadł o 0,2% m/m wobec spodziewanego spadku o 0,1%. W ujęciu rocznym inflacja wzrosła o 3% wobec spodziewanego wzrostu o 3,1%. W II kwartale PKB uległ obniżeniu o 8,9% k/k. Szacunki analityków zakładały większy spadek – o 9,6%.

O godzinie 11 napłynęły dane ze Strefy Euro. PKB w II kwartale skurczył się o 12,1% k/k, co było wynikiem zgodnym z prognozą. Bilans handlowy za czerwiec wyniósł 21,2 mld wobec spodziewanych 12,6 mld.

Czytaj także: PKB w Strefie Euro jeszcze gorsze niż w Polsce

Poznaliśmy najświeższe dane makroekonomiczne ze Strefy Euro: PKB (r/r) za 2 kwartał: -15,0% (prognoza: -15,0%) PKB (k/k) za 2 kwartał: -12,1% (prognoza: -12,1%) Bilans handlowy za czerwiec: 21,2 mld (prognoza: 12,6 mld; poprzednio: 9,4 mld) Zmiana zatrudnienia (k/k): -2,8% (poprzednio: -0,2%) Z.. Czytaj
PKB w Strefie Euro jeszcze gorsze niż w Polsce

W godzinach popołudniowych poznaliśmy dane z USA. Sprzedaż detaliczna w lipcu wzrosła o 1,2% m/m wobec prognozy wzrostu o 1,9%. Bazowa sprzedaż detaliczna wzrosła natomiast o 1,9% m/m, co było lepszym wynikiem od prognozowanego wzrostu o 1,3%. Produkcja przemysłowa w lipcu wzrosła o 3% m/m zgodnie z szacunkami.

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

W godzinach popołudniowych kurs euro do złotego (EUR/PLN) oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu zamknięcia. Po godzinie 16 euro kosztuje 4,4008 zł. Najwięcej za jedno euro płacono 4,4020 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,3897 zł do południa.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara względem złotówki (USD/PLN)

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) też znajduje się w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i w tym momencie wynosi 3,7224 zł. Za dolara najwięcej płacono 3,7325 zł przed godziną 12, a najmniej 3,7143 zł około godziny 16.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Kurs franka wobec polskiej waluty (CHF/PLN)

W godzinach popołudniowych kurs franka do złotego (CHF/PLN) również oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia. Frank najwięcej kosztował 4,0958 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,0838 zł po godzinie 8. Po godzinie 16 kurs CHF/PLN wynosi 4,0915 zł.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Spośród głównych walut wyróżnia się funt, który dzisiaj umacnia się względem polskiego złotego. Za jednego funta najmniej płacono 4,8557 zł około godziny 9, a najwięcej 4,8875 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,8777 zł, co stanowi wzrost o 0,27%.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Kurs funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Korona czeska lekko zyskuje względem polskiej waluty. Najmniej za koronę czeską płacono 0,1679 zł do południa. Po godzinie 16 kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) znajduje się na swym dzisiejszym maksimum i wynosi 0,1685 zł. W tym momencie korona czeska zyskuje 0,18% względem złotego.

 

 Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk