• Sklep
  • Odbierz prezent
Polski złoty mocno słabnie. Kurs dolara i euro na rekordowych poziomach. Sprawdzamy też funta i franka o poranku

Złoty bardzo mocno osłabia się w stosunku do większości walut. Sprawdźmy jak to wygląda w przypadku główny kursów walut we wtorkowy poranek 12 lutego.

 

Chcesz zarabiać na swoich analizach, ideach, komentarzach? 

SPRAWDŹ

Kurs dolara USDPLN

Kurs dolara znajduje się obecnie na rekordowych poziomach. Ostatnio tak drogo było w październiku i listopadzie 2018r.  Dzisiaj o poranku za jednego dolara trzeba już zapłacić 3,84 złotego. Jesteśmy przy bardzo silnym oporze, którego przebicie może spowodować dalszą mocną deprecjację polskiej waluty. Czy tak się stanie? Tego nie wiemy. Dopóki poziom nie został jednoznacznie przebity kurs dolara pozostaje w górnym zakresie konsolidacji.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4

Kurs euro EURPLN

Również i kurs euro zyskuje. Dzisiaj o poranku za jednego euro musimy już zapłacić 4,325 złotego. Wygląda na to, że droga do poziomu 4,35 pozostaje nadal otwarta otwarta. Przypomnijmy jeszcze raz - od kilku miesięcy kurs euro porusza się w kanale konsolidacyjnym rozciągającym się od 4,25-4,35.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4
Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4

Kurs funta GBPPLN

Dla odmiany kurs funta od wczoraj stoi w miejscu. Maksymalnie funtowi udało się osiągnąć poziom 4,94. Obecnie o poranku za jednego funta trzeba zapłacić 4,93 złotego. Charakterystycznymi poziomami widocznymi na wykresie kursu funta są 4,8563 - dwa dołki ze stycznia oraz 4,976 - szczyt również ze stycznia tego roku.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4
Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4

Kurs franka CHFPLN

Kurs franka dzisiaj o poranku to 3,816. Maksymalnie frankowi szwajcarskiemu udało się osiągnąć 3,8230. Również i w tym przypadku mamy do czynienia z trendem wzrostowym na mniejszym interwale, trwającym od początku lutego. Od dołka z końca stycznia jesteśmy już około 10 groszy wyżej. Najbliższy bardzo mocny opór dla kursu franka to okolice 3,84 oraz następnie 3,8681.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4
Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk