• Odbierz prezent
Polski złoty miażdży jak walec. Kurs dolara, euro, franka i funta bez szans.

Polski złoty ma dzisiaj udany dzień na rynku walutowym, zyskując na wartości względem wszystkich głównych walut światowych. Dolar amerykański (USD/PLN), euro (EUR/PLN), Frank szwajcarski (CHF/PLN) oraz funt brytyjski (GBP/PLN) spadają dzisiaj w porównaniu do polskiego złotego.

Kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN)

Polski złoty rośnie wyraźnie w stosunku do dolara amerykańskiego. Kurs dolara (USD/PLN) wynosi obecnie 4,1641, co stanowi zmianę o -0,41%. Nie zmienia to jednak faktu, że kurs dolara (USD/PLN) jest w mocnym trendzie wzrostowym. Ważnym wsparciem dla kursu dolara (USD/PLN) będą okolice 4,14 zł.

USDPLN 

Wykres 1: kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN) (1 dzień)

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Polski złoty w znacznie mniejszym stopniu rośnie względem euro. Kurs euro (EUR/PLN) to 4,5599 zł i jest to zmiana o -0,11% w stosunku do poziomu odniesienia. W średnim terminie kurs (EUR/PLN) znajduje się w trendzie wzrostowym. Pierwszym poziomem wsparcia dla kursu euro EUR/PLN jest 4,5564 zł.

EUPLN 

Wykres 2: kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN) (1 dzień)

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN)

Polski złoty przekonująco rośnie względem franka szwajcarskiego. Kurs franka (CHF/PLN) wynosi aktualnie 4,2859 i stanowi to spadek o -0,38%. W szerszej perspektywie kurs franka (CHF/PLN) niezmiennie pozostaje w trendzie wzrostowym. Obecnie znajdujemy się w strefie wsparcia kursu franka CHF/PLN.

CHFPLN 

Wykres 3: kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN) (1 dzień)

Kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego (GBP/PLN)

Znacznie słabej polski złoty umacnia się względem funta brytyjskiego. Kurs GBP/PLN notuje dzisiaj zmianę o -0,11%, co daje wartość 5,0962 zł. Na wykresie sytuacja polskiego złotego względem funta brytyjskiego (GBP/PLN) prezentuje się bardzo ciekawie. Przełamana została bariera wsparć zlokalizowana w przedziale 5,11- 5,12, co może przyczynić się do zmiany trendu wzrostowego w krótkim terminie na parze (GBP/PLN).

 GBPPLN

Wykres 4: kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego (GBP/PLN) (1 dzień)

Aktualne wsparcia i opory można znaleźć tutaj.

Warto również zapoznać się ze wskaźnikami makroekonomicznymi opublikowanymi w ostatnim czasie z różnych gospodarek świata, które mają wpływ na rynek walutowy:

Polska - PKB i wskaźnik CPI

Strefa Euro - PKB, bilans handlowy i zmiana zatrudnienia

USA- tragiczne dane dotyczące sprzedaży detalicznej

Rynek pracy w Wielkiej Brytanii

Indeks ZEW z Niemiec

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk