• Odbierz prezent
Polski złoty kontynuuje dobrą passę. Kurs dolara, euro, franka i funta ponownie tracą względem PLN

Wtorkowy poranek daje kolejne powodu do zadowolenia dla posiadaczy długich pozycji na polskim złotym, który umacnia się względem wszystkich głównych walut światowych. Dolar amerykański (USD/PLN), euro (EUR/PLN), frank szwajcarski (CHF/PLN) oraz funt brytyjski (GBP/PLN) spadają dzisiaj w porównaniu do polskiego złotego.

Kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN)

Polski umacnia się w stosunku do dolara amerykańskiego. Kurs dolara (USD/PLN) wynosi obecnie 4,1542. Stanowi to zmianę o -0,26%. Kurs dolara (USD/PLN) pozostaje jednak nadal w mocnym trendzie wzrostowym. Ważnym wsparciem dla kursu dolara (USD/PLN) powinny być okolice 4,14 zł.

 USDPLN

Wykres 1: kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN) (1 miesiąc)

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Polski złoty rośnie również względem euro. Kurs euro (EUR/PLN) to 4,5448 zł i jest to zmiana o -0,11% w stosunku do poziomu odniesienia. Nie zmienia to faktu, że w średnim terminie kurs (EUR/PLN) znajduje się w trendzie wzrostowym. Ważnym poziomem wsparcia dla kursu euro EUR/PLN powinny być okolice 4,53 zł.

 EURPLN

Wykres 2: kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN) (1 miesiąc)

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN)

Polski złoty umacnia się także względem franka szwajcarskiego. Kurs franka (CHF/PLN) wynosi aktualnie 4,2826 i stanowi to spadek o -0,13%. W szerszej perspektywie kurs franka (CHF/PLN) niezmiennie pozostaje w trendzie wzrostowym, jednak obecnie testowane są wsparcia. W razie ich przełamania kurs franka CHF/PLN powinien zmierzać w kierunku 4,25 zł.

 CHFPLN

Wykres 3: kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN) (3 miesiące)

Kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego (GBP/PLN)

Umocnienie polskiego złotego widzimy dzisiaj również w stosunku do funta brytyjskiego. Kurs funta GBP/PLN notuje zmianę o -0,15%, co daje wartość 5,0932 zł. Wykres polskiego złotego względem funta brytyjskiego (GBP/PLN) prezentuje się najbardziej optymistycznie. Przełamane zostało wsparcie, które w razie cofnięcia powinno pełnić teraz rolę oporu. Dopóki kurs funta (GBP/PLN) znajduje się poniżej strefy 5,11- 5,12 istnieje duże prawdopodobieństwo zmiany trendu na tej parze walutowej.

 GBPPLN

Wykres 4: kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego (GBP/PLN) (3 miesiące)

Warto również zapoznać się ze wskaźnikami makroekonomicznymi opublikowanymi w ostatnim czasie z różnych gospodarek świata, które mają wpływ na rynek walutowy:

Strefa Euro - PKB, bilans handlowy i zmiana zatrudnienia

USA- tragiczne dane dotyczące sprzedaży detalicznej

Indeks nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan

Rynek pracy w Wielkiej Brytanii

Indeks ZEW z Niemiec

USA - pozwolenia na budowę i rozpoczęcia budowy nowych domów

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk