• Odbierz prezent
kurs euro kurs dolara kurs funta kurs franka kurs złotego

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Jak prezentuje się polski złoty na tle głównych walut? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta w piątek 24 kwietnia?

 

Kurs euro do złotego EUR/PLN

W pierwszej połowie dnia kurs euro tracił w stosunku do złotego. W kolejnych godzinach jednak odrabia straty. Za jedno euro dzisiaj najmniej płacono 4,52 zł, a najwięcej 4,5443 zł. Po godzinie 19 kurs EUR/PLN wynosi 4,5392 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty CHF/PLN

Podobnie zachowuje się dzisiaj kurs franka do złotego CHF/PLN. Frank dzisiaj najmniej kosztował 4,2934 zł, a najwięcej 4,3196 zł. W tym momencie za jednego franka płacimy 4,3116 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara wobec złotówki USD/PLN

Przez większą część dzisiejszego dnia dolar tracił w stosunku do polskiej waluty. W godzinach wieczornych nadal znajduje się na lekkim minusie w stosunku do złotego, jednak powoli odrabia straty. Najmniej za jednego dolara dzisiaj płacono 4,1844 zł, a najwięcej 4,2313 zł. Obecnie kurs USD/PLN wynosi 4,2080 zł.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do polskiego złotego GBP/PLN

Kurs funta do złotego GBB/PLN zachowuje się podobnie. Jeszcze we wczesnych godzinach porannych za jednego funta dzisiaj płacono 5,21 zł. Przed południem kurs funta zaczął osuwać się w dół, po godzinie 14 sięgając poziomu 5,1720 zł, po czym zaczął odrabiać straty. Wciąż jednak znajduje się na minusie w stosunku do złotego. W tym momencie kurs GBP/PLN wynosi 5,1998 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN 

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego. 

 

O godzinie 8 podano dane z Wielkiej Brytanii. Były one słabsze niż się spodziewano. Sprzedaż detaliczna w marcu spadła o 5,1% m/m. Prognoza zakładała spadek o 4%. W ujęciu r/r sprzedaż detaliczna spadła o 5,8%. Spodziewano się spadku o 4,7% r/r. Bazowa sprzedaż detaliczna w marcu spadła o 4,1% r/r. Prognoza zakładała spadek o 4,7%. W ujęciu m/m bazowa sprzedaż detaliczna w marcu spadła 3,7%. Spodziewano się spadku o 3,5% m/m.

Europejskiej walucie również dzisiaj nie sprzyjały słabe dane. O godzinie 10 podano dane z Niemiec dotyczące nastrojów w biznesie. W kwietniu wskaźnik Ifo wyniósł 74,3 pkt. Okazał się niższy od prognozy, która zakładała 80 pkt.

O tej samej godzinie podano dane z Polski, które były pomyślne dla złotego. Stopa bezrobocia okazała się niższa niż się spodziewano. Wyniosła 5,4% wobec prognozy 5,6%.

Czytaj także: Bezrobocie w marcu mocno zaskoczyło. Najgorsze dopiero przed nami?

W piątek 24 kwietnia Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące stopy bezrobocia za marzec. Mogą one być sporym zaskoczeniem, gdyż bezrobocie w zeszłym miesiącu wyniosło 5,4% i okazało się niższe niż w lutym, mimo tego że spodziewano się spadku zatrudnienia związanego z ograniczeniem funkc.. Czytaj
Bezrobocie w marcu mocno zaskoczyło. Najgorsze dopiero przed nami?

O godzinie 14 podano słabsze od oczekiwań dane z USA dotyczące zamówień środków trwałych. O godzinie 16 podano dane dotyczące nastrojów konsumentów, które okazały się lepsze od oczekiwań. Wskaźnik nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan wyniósł 71,8 pkt. Prognoza zakładała 68 pkt.

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk