• Odbierz prezent
Polski złoty – coś drgnęło? Kurs euro do dolara EUR/USD próbował wyhamować impet spadków. Najlepiej wypada zestawienie franka z polską walutą

Opublikowane dzisiaj dane makro nt. dynamiki PKB za II kwartał niewątpliwie poprawiają statystykę. Czy coś więcej? Nie do końca, gdyż każdy widzi, że problemy (czynniki zewnętrzne: recesja w Niemczech, wojny handlowe, Brexit) czają się za rogiem. Tym samym determinantem tego, co będzie się działo wokół złotego pozostanie globalny sentyment, a zwłaszcza to jak postrzegane będą perspektywy wokół euro.

 

Gotowy żeby handlować na rynku walutowym Forex? Wybierz sprawdzonego brokera Plus500

Otwórz konto teraz- jest szybkie i bezpłatne

 

*76,4% rachunków inwestorów indywidualnych traci pieniądze podczas zawierania kontraktów CFD z tym dostawcą. Powinienieś rozważyć, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

W krótkim terminie wypadkowa

to ewentualne lepsze informacje z frontu rozmów handlowych USA-Chiny plus spekulacje wokół zbliżających się posiedzeń EBC (12 września) i FED (18 września). W piątek kurs euro do dolara EURUSD próbował wyhamować impet spadku w kontekście wsparcia, jakim jest poziom 1,1026 będący dołkiem z 1 sierpnia, ale chyba nie do końca mu to wyszło. Inwestorzy zdają się ignorować głosy napływające nawet z samego EBC, że oczekiwania wobec 12 września mogą być nadmierne.

Technicznie w bilansie tygodnia najlepiej wypada

kurs franka do złotego CHF/PLN, którego pomału zaczyna wspierać też odbijający kurs euro do franka EUR/CHF, a najgorzej kurs dolara do złotego USDPLN, który znalazł się na najwyższych poziomach od ponad 2 lat. Niemniej kurs euro do złotego EUR/PLN nie zdołał naruszyć bariery 4,40, co można uznać za pewną zapowiedź tego, że początek września być może przyniesie próbę odreagowania.

Złoty – coś drgnęło? - 1

Wykres tygodniowy kursu franka do złotego CHFPLN

Nota prawna

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk