• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
Polski przemysł rośnie. Funt tańszy niż 5 zł

Produkcja przemysłowa rośnie szybciej od oczekiwań analityków. Spokój w Wielkiej Brytanii spowodował korektę na funcie brytyjskim. Dane z USA poniżej oczekiwań analityków.

Dobre dane z polskiego przemysłu

Nieoczekiwanie rośnie produkcja przemysłowa w Polsce. Analitycy spodziewali się wzrostu o 4,8% jednak okazał się on nawet wyższy i wyniósł 6,9%. Jest to dobry sygnał biorą pod uwagę ostatnie słabsze nastroje wyrażone indeksami koniunktury wskazującymi na nadchodzącą recesję. Inwestorzy uznali to za dobry sygnał dokupując dodatkowo złotego. Spowodowało to umacniania się złotówki względem pozostałych walut.

Funt ponownie poniżej 5 zł

Uspokojenie nastrojów po głosowaniach brexitowych oraz informacja, że dodatkowy czas na decyzję nie będzie zbyt długi spowodowało, że inwestorzy przestali patrzeć hurraoptymistycznie na perspektywy funta. Dzisiejsze dane na temat inflacji, która wzrosła do 1,9% przy oczekiwanych 1,8% nie zmieniły tej sytuacji. Od rana funt stracił na wartości 1,5 grosza spadając poniżej okrągłej granicy 5 złotych.

Słabsze dane z USA

Wczorajsze dane na temat zamówień w przemyśle okazały się słabsze od oczekiwań. Wzrost o 0,1% w ujęciu miesięcznym nie jest dramatem, ale to wyraźnie mniej niż oczekiwane 0,3%. Gorzej od prognoz wypadły również indeksy zamówień na dobra trwałego użytku oraz na dobra bez środków transportu. Dane te nie miały większego wpływu na notowania dolara.

Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych warto zwrócić uwagę na:

19:30 - USA - konferencja prasowa po decyzji FOMC w sprawie stóp procentowych.


Internetowykantor.pl

Pierwszy kantor internetowy w Polsce. Oferuje szybką, tanią i bezpieczną wymianę walut. Obecnie ponad 300 tys. klientów.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk