• Odbierz prezent
"Polski Netflix" zyskuje na kwarantannie - CDA.pl z kilkukrotnym wzrostem zysków i rekordowymi przychodami

Serwisy streamingowe przeżywają hossę w związku ze skutkami pandemii koronawirusa i koniecznością zmiany sposobu spędzania wolnego czasu przez konsumentów. Ewidentnym przykładem tej prawidłowości jest operator serwisu CDA.pl, który w piątek 8 maja opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2020 r. Mimo tego, że spółka juz w połowie kwietnia zapowiedziała, że osiągnie znacznie wyższe przychody, to po dzisiejszej publikacji wyników kurs akcji CDA.pl rośnie o niemal 25%.

 

CDA.pl w pierwszym kwartale 2020 r. osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 13,27 mln złotych, w porównaniu do 8,87 mln złotych rok wcześniej, co jest wzrostem o niecałe 50% i wynikiem zgodnym z szacunkowymi rezultatami. 12,39 mln złotych przychodów (93,4%) pochodzi ze sprzedaży subskrypcji, reszta to m.in. przychody z reklam. Stosunek przychodów z subskrypcji wzrósł w porównaniu do poprzedniego roku (91,1%).

Zysk netto wyniósł 3,68 mln złotych, wobec 818,5 tys. złotych rok wcześniej, co jest wynikiem lepszym o niecałe 350% r/r i jednocześnie najlepszym wynikiem kwartalnym w historii spółki.

 

Na koniec marca 2020 r. serwis CDA.pl miał bazę 266,3 tys. aktywnych subskrybentów usługi Premium, co jest wzrostem o 43% w porównaniu do marca zeszłego roku.

 

Spółka CDA.pl zadebiutowała na NewConnect 8 maja 2019 r. z ceną 5,5000 PLN za akcję. Giełdowy debiut spółki nastąpił z wyjątkowo dużym opóźnieniem, gdyż zapisy na akcje rozpoczęły się jeszcze w grudniu 2017 r., zaś spółka miała pojawić się na NewConnect do końca zeszłego roku. Do opóźnienia w dużej mierze przyczyniła się przedłużająca rejestracja emisji akcji przez sąd, a także kontrowersje wokół samej witryny, która m.in. przez Amerykańskie Stowarzyszenie Filmowe (MPAA) została uznana za serwis łamiący prawa autorskie. Serwis internetowy CDA.pl jest jedną z najpopularniejszych witryn w Polsce - miesięcznie notuje ponad 64 mln odwiedzin, co daje mu 20. pozycję wśród polskich serwisów internetowych.

 

Akcje CDA.pl aktualnie wyceniane są na 34,0000 PLN, co jest wzrostem o 21%, przy wolumenie obrotu przekraczającym 920 tys. złotych. Inwestorzy docenili znaczny wzrost zysków, mimo tego że informacje dot. przychodów zostały już zdyskontowane w połowie zeszłego miesiąca.

Czytaj także: Epidemia to złoty interes. Które spółki wyjdą z kryzysu silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej?

Kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię koronawirusa odbije się negatywnie na kondycji większości spółek, co więcej, wiele z nich może go po prostu nie przetrwać. Niedawne gwałtowne spadki na globalnych parkietach giełdowych to tak naprawdę dopiero początek tego, z czym będą musiały zmierzyć się .. Czytaj
Epidemia to złoty interes. Które spółki wyjdą z kryzysu silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej?

 

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk