• Odbierz prezent
Polski gaming rośnie! Iron VR w ramach emisji akcji pozyskało aż 2,5 mln zł!

Iron VR – spółka zależna Carbon Studio – zakończyła ofertę publiczną akcji, w której pozyskała od inwestorów łącznie 2,5 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na rozwój spółki oraz działania związane z produkcją gier VR w oparciu o własne lub zewnętrzne IP, w tym dwa tytuły od akcjonariusza Iron VR, studia Movie Games. Usługę oferowania akcji Iron VR świadczył Dom Maklerski INC S.A. W pierwszej połowie 2021 Iron VR planuje dołączenie do grona spółek notowanych na rynku NewConnect.

- Z satysfakcją informuję, że wczoraj z sukcesem zakończyliśmy emisję akcji. Z dwóch transz pozyskaliśmy od inwestorów łącznie 2,5 mln zł. Środki przeznaczamy na rozwój spółki oraz finansowanie bieżącej działalności Iron VR – informuje Karolina Koszuta, prezes zarządu Iron VR S.A.

Spółka zależna Carbon Studio S.A. w ramach zakończonej emisji akcji pozyskała od inwestorów łącznie 2,5 mln zł. Większość kwoty – 2 mln zł – Iron VR przeznaczy na działania związane z produkcją gier w oparciu o IP własne lub zewnętrznych producentów. 0,3 mln zł z pozyskanej kwoty zostanie przeznaczone na rozwój zespołu oraz technologię wykorzystywaną w grach przez nią realizowanych. Pozostałą część pozyskanej kwoty, 0,2 mln zł, Iron VR przeznaczy na finansowanie bieżącej działalności. Firmą inwestycyjną świadczącą na rzecz spółki usługę oferowania akcji był Dom Maklerski INC S.A.

Strategią Iron VR jest tworzenie mniejszych gier na własnych IP, które będą oparte o zaawansowany koncept rozgrywki Virtual Reality. Studio zakłada produkcję kilku projektów rocznie, przy budżecie ok. 100-300 tys. zł na każdą z gier. Pierwszym autorskim tytułem studia będzie Holy Chick! an Escape Room Game. Głównym celem w rozgrywce jest podróż rakietą na Księżyc. – Nie będzie to klasyczny escape room jaki znamy. Gracz będzie musiał zwiedzać humorystyczny świat i rozwiązywać wiele łamigłówek – komentuje Aleksander Caban, dyrektor kreatywny Iron VR S.A. Tytuł zadebiutuje w Q1 2021 na platformach PC VR. Docelowo gra pojawi się na większości platform VR-owych. – Do 2022 roku planujemy zbudować portfolio, które da nam zyski zdywersyfikowane z kilku wydanych tytułów. – dodaje Karolina Koszuta.

23 listopada br. studio podpisało umowę z notowanym na NewConnect Movie Games S.A., jednym z akcjonariuszy Iron VR, na przeniesie do świata wirtualnej rzeczywistości dwóch tytułów z portfolio warszawskiego studia: Lust for Darkness oraz Alaskan Truck Simulator.

Lust for Darkness to tytuł z gatunku horror, który ukazał się na platformie Steam w czerwcu 2018 roku. Gracz wciela się w postać Jonathana Moona, który otrzymuje list od zaginionej rok temu żony. Kierując się informacjami zawartymi w wiadomości, mężczyzna udaje się do posiadłości na odludziu. W tym samym czasie w budynku dochodzi do przerażającej ceremonii tajemniczego kultu, podczas której otwierają się bramy do innego świata. Premiera gry zaplanowana jest na przełom Q2/Q3 2021. Za produkcję Alaskan Truck Simulator, symulatora kierowcy ciężarówki przemierzającego Alaskę odpowiada Road Studio S.A., spółka zależna Movie Games. Jako kierowca ciężarówki gracz będzie zmuszony dbać o zapasy żywności, a nawet zastawiać pułapki na mniejsze zwierzęta. Wszystko w świetle zmagań z zaskakującymi, groźnymi wyzwaniami na drogach najmroźniejszego stanu USA. Tytuł znajduje się na TOP Wishlist platformy Steam. Gra została stworzona na licencji Discovery Channel.

W Q2 2021 r. Iron VR planuje debiut na rynku NewConnect. – Będzie to ważny etap w rozwoju naszej spółki. Debiut na NewConnect z jednej strony stworzy kulturę organizacyjną, z drugiej umożliwi nam pozyskanie nowych inwestorów oraz działalność na większą skalę – dodaje prezes zarządu Iron VR.

***

O Iron VR:

Iron VR SA to spółka zależna od notowanego na NewConnect Carbon Studio SA. Studio powstało w celu tworzenia mniejszych gier (na własnych IP) opartych o zaawansowany koncept rozgrywki oraz przenoszenie gier innych producentów do wirtualnej rzeczywistości. Spółka zakłada produkcję kilku gier rocznie.

Działalność Iron VR SA jest i będzie finansowana ze środków pochodzących od zewnętrznych partnerów.

Jednym z akcjonariuszy spółki jest Carbon Studio SA, które posiada 43,9 proc. akcji Iron VR SA, a udział w głosach na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Iron VR SA wynosi 61 proc. W skład akcjonariatu spółki wchodzi także notowane na NewConnect Movie Games, które posiada 10 proc. akcji spółki.

Iron VR SA planuje zadebiutować na rynku NewConnect w 2021 roku.

O INC:

Grupa Kapitałowa INC posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności poprzez pełnienie funkcji Autoryzowanego Doradcy rynku NewConnect. W jej ramach działa m.in.:

• INC S.A. – spółka dominująca grupy INC, która specjalizuje się w doradztwie na rynku kapitałowym, wiodący Autoryzowany Doradca rynku NewConnect, Autoryzowany Doradca rynku obligacji GPW Catalyst oraz rynku akcji AeRO prowadzonego przez BVB (Giełdę Papierów Wartościowych w Bukareszcie).

• Dom Maklerski INC S.A. – prowadzi, jako jedyny dom maklerski w Polsce, platformę crowdinvestycyjną (crowdconnect.pl) oraz posiada licencję na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych oraz przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk