• Odbierz prezent
Polski gamedev. Wishlista Aztec Empire przekroczyła 20 tys. zapisów

Ponad 20 tys. zapisów zgromadziła gra Aztec Empire, z portfolio produkcyjno-wydawniczego spółki Play2Chill. Od 17 września br. zapowiedź tytułu jest dostępna na platformie Steam. Łącznie wszystkie gry Play2Chill zgromadziły ponad 100 tys. zapisów. Aztec Empire, symulator budowania i zarządzania miastem, jest skoncentrowany wokół trzech głównych obszarów – ekonomicznego, militarnego i religijnego. Opiniotwórczy niemiecki miesięcznik o grach – GameStar – umieścił Aztec Empire na pierwszym miejscu listy najbardziej oczekiwanych gier strategicznych. Już jutro Play2Chill dołączy do grona spółek publicznych. Do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 2 870 000 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B, o wartości nominalnej 0,10 zł każda.

W Aztec Empire gracz w roli władcy będzie budować i zarządzać miastem Tenochtitlan, zlokalizowanym na wyspie, pośrodku jeziora Texcoco. Fabuła przeniesie uczestnika rozgrywki w odległe czasy, sięgające okresu pomiędzy XIII, a XVI wiekiem naszej ery. Tytuł należy do gatunku symulatorów.

- Jesteśmy zadowoleni z poziomu wishlisty naszego autorskiego projektu – Aztec Empire. Przypomnę, że tytuł ogłosiliśmy w drugiej połowie września. Do tej pory lista oczekujących na jego wydanie przekroczyła ponad 20 tys. zapisów i systematycznie rośnie. Cieszymy się, że zapowiedź produkcji została tak dobrze przyjęta przez graczy – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill. – Aztec Empire gwarantuje technologiczne i ekonomiczne wyzwanie. Gracz przejmie pełnię władzy w mieście Tenochtitlan i będzie musiał zapewnić byt swoim podwładnym, m.in. poprzez zdobywanie pożywienia dla społeczności i utrzymanie stosunków handlowych. Zawodnik weźmie również udział w wyzwaniach militarnych. Duży nacisk w tej produkcji kładziemy na aspekt edukacyjny, co ma związek z dbałością o zarys historyczny – dodaje Tomasz Róziecki.

Aztec Empire koncentruje się na trzech obszarach – ekonomicznym, militarnym i religijnym. Rozwój państwa-miasta może być zapewniony dzięki dbałości o każdy z nich. Rozgrywka łączy w sobie zabawę i naukę.

- Jednym z założeń, które towarzyszy projektowaniu symulatora jest odtworzenie dawnych czasów. Chcemy, aby nasz tytuł wyróżniał się spośród tego rodzaju produkcji realistyczną oprawą graficzną, na którą składa się wiele elementów, nad czym konsekwentnie pracujemy – mówi prezes zarządu Play2Chill.

Trailer tytułu od września br. jest dostępny w sklepie Steam. Studio udostępniło także pierwsze materiały z gry oraz wideo na platformie YouTube. Aktualnie Play2Chill tworzy również demo swojego największego projektu rodem z amerykańskich ulic – Motorcycle Mechanic Simulator 2021.

Już jutro akcje Play2Chill zadebiutują na rynku NewConnect. 4 grudnia Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła dokument informacyjny spółki. Do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 2 870 000 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B, o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Transmisja uroczystości debiutu rozpocznie się o godz. 11:30.

Link do transmisji

***

O spółce:

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych zarówno na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne jak i konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii INDIE PREMIUM (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.

16 grudnia br. akcje Play2Chill chce zadebiutować zadebiutują na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk