• Odbierz prezent
Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) zwycięża w prestiżowym konkursie European Small and Mid-Cap Awards 2018

Polski Bank Komórek Macierzystych zdobył tytuł “Star of Innovation” w tegorocznym konkursie European Small and Mid-Cap Awards 2018. Zwycięska firma jest notowana na Głównym Rynku GPW od kwietnia 2016 roku i wchodzi w skład indeksu małych spółek sWIG80.

 Kolejny raz spółka z warszawskiego parkietu jest doceniana w prestiżowym konkursie European Small and Mid-Cap Awards 2018. Wielkim wyróżnieniem jest już samo dobrnięcie do finału. Laureatowi serdecznie gratuluję. Ten sukces to także sukces warszawskiej giełdy. Cieszę się, że nasza spółka została zauważona i wyróżniona za innowacyjność. Jestem przekonany, że emitenci z warszawskiego parkietu, m.in. dzięki tego typu konkursom, są wysoko oceniani pod względem jakości na arenie międzynarodowej. Wierzę, że w przyszłości będziemy mieć jeszcze więcej powodów do świętowania – mówi Marek Dietl, Prezes GPW.

Kilka miesięcy temu PBKM wraz z notowaną na GPW spółką Dino (nominowaną w kategorii “Star of 2018”) zakwalifikowały się do finału konkursu decyzją niezależnego jury pod przewodnictwem Komisji Europejskiej przy wsparciu organizacji European Issuers.

Konkurs „European Small and Mid-Cap Awards”, ustanowiony przez FESE i European Issuers, promuje najdynamiczniej rozwijające się firmy z rynków kapitałowych całego kontynentu.

Już sama nominacja do konkursu, a potem kwalifikacja do ścisłego finału była dla nas dużym sukcesem. W finale konkursu European Small and Mid-Cap Awards 2018 zajęliśmy pierwsze miejsce w prestiżowej kategorii “Star of Innovation”. Jest to dla nas szczególne wyróżnienie, które podkreśla, że Grupa FamiCord jest jedną z najlepszych na europejskim rynku firm zorientowanych na wdrażanie innowacji w swoim modelu biznesowym. Nagroda jest tym bardziej cenna, że jest przyznawana przez międzynarodowe i niezależne Jury składające się z autorytetów rynku kapitałowego i czołowych europejskich dziennikarzy finansowych. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu - przede wszystkim pracownikom. Ich wkład i zaangażowanie w budowę pozycji Grupy FamiCord na rynkach zagranicznych, jak i w Polsce zostało w ten sposób docenione – mówi Jakub Baran, Prezes Polskiego Banku Komórek Macierzystych. 

W konkursie „European Small and Mid-Cap Awards” mogły brać udział spółki, które przeprowadziły IPO w latach 2016-2017 oraz których kurs akcji odnotował wzrost po przeprowadzeniu oferty. Dodatkowo kapitalizacja zgłaszanych do konkursu spółek w dniu ich debiutu giełdowego nie mogła przekraczać 1 miliarda EUR.

Polski Bank Komórek Macierzystych przewodzi międzynarodowej Grupie FamiCord zarządzającej bankami komórek macierzystych zlokalizowanymi na terenie Europy i w Turcji. Biorąc pod uwagę liczbę nowo pozyskiwanych próbek w kanałach B2C i B2B Grupa FamiCord jest zdecydowanie największym bankiem komórek macierzystych w Europie z ok. 28% udziałem w rynku, uwzględniając ostatnią transakcję M&A w Portugalii. Głównym obszarem działalności PBKM jest pozyskiwanie, przetwarzanie i długotrwałe przechowywanie komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych na zlecenie rodziców. Dodatkowo Grupa PBKM inwestuje w rozwój usług w zakresie wytwarzania produktów leczniczych terapii zaawansowanej (ATMP), uważanych za jeden z najważniejszych kierunków rozwoju medycyny.


Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Największa giełda regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk