• Odbierz prezent
Polska w TOP 10 krajów z największą ilością Bitomatów

Kryptowaluty w ostatnich latach są coraz popularniejszą formą inwestycji, co pozytywnie wpłynęło na rozwój rynku bitomatów tak na świecie, jak i w Polsce. Dzięki temu wykonywanie transakcji za ich pomocą staje się z dnia na dzień coraz prostsze i wygodniejsze. Platforma edukacyjna Crypto Head opublikowała ranking, z którego wynika, że Polska znajduje się w TOP 10 krajów, które posiadają największą ilość bankomatów kryptowalutowych.

Co to jest bitomat?

Bitomat to urządzenie pozwalające na zakup i sprzedaż kryptowalut przy pomocy gotówki lub karty kredytowej/debetowej. W zależności od modelu urządzenia można kupić większą lub mniejszą ilość rodzajów kryptowalut takich jak np. najpopularniejsze z nich, Bitcoin lub Dogecoin i wiele innych. Maszyna ta umożliwia również przesłanie zakupionych coinów na swój portfel, pozwalając przy tym swojemu użytkownikowi zachować anonimowość.

Polska zajęła 7 miejsce w rankingu

Największa ilość bitomatów znajduje się w Stanach Zjednoczonych, które mogą pochwalić się posiadaniem 17 436 sztuk tych urządzeń (stan na 2021 rok). Jest to niewątpliwie kraj, który pod względem ilości posiadanych maszyn przebija ponad 7-krotnie wszystkie pozostałe kraje w zestawieniu razem wzięte!

Pozostałe państwa mogą się pochwalić o wiele mniejszą ilości bitomatów. Druga w zestawieniu Kanada posiada ich 1464, trzecie miejsce zajmuje Wielka Brytania z już tylko 200 sztukami tych urządzeń. TOP 10 zamykają Czechy z ilością 68.

Polska zajęła 7 pozycję z ilością 112 bitomatów. Do Kanady, która to szczyci się tym, że uruchomiła pierwszy bitomat w historii, brakuje nam 1352 sztuk, nie wspominając o rynku Stanów Zjednoczonych, do którego reszta krajów nie ma startu.

Taki stan rzeczy potwierdza tylko fakt, że rynek kryptowalut jest nadal młody i najlepsze lata są przed nim, a Polskie firmy mają okazję do zdobycia i utrzymania dobrej pozycji na nowym, sprawnie rozwijającym się rynku.

Stały rozwój

Jak widać, Polska znajduje się w czołówce światowej i konsekwentnie zwiększa się ilość dostępnych w kraju bitomatów. W ostatnim czasie kantor FlyingAtom postawił kolejne urządzenie w Krakowie. Urządzenie do wymiany BTC stanęło w Galerii Czyżyny przy ul. Mieczysława Medweckiego 2.


FlyingAtom

FlyingAtom - polski kantor Bitcoin i kryptowalut działający na rynku od 2015 roku. Poza biurami stacjonarnymi FlyingAtom posiada sieć 30 bitomatów - urządzeń do wymiany Bitcoina. Oprócz działalności na rynku kryptowalut FlyingAtom prowadzi też działalność kantorową związaną ze sprzedażą fizycznego złota, srebra oraz diamentów inwestycyjnych.  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk