• Odbierz prezent
Polska szkoła IT pomoże brytyjskiej firmie rekrutacyjnej znaleźć programistów dla sektora gier online

Największa szkoła programowania w Polsce – Coders Lab nawiązała współpracę z londyńską firmą rekrutacyjną InPlay Recruit. Ich kooperacja ułatwi brytyjskim firmom budowę zespołów programistycznych z Polski oraz Europy Wschodniej. Wspólny projekt szkoleniowo-rekrutacyjny ma zapewnić stały dopływ wykwalifikowanych pracowników, którzy zasilą szeregi firm działających w branży gier online.

Propozycja Coders Lab oraz InPlay Recruit będzie alternatywą dla długiego i żmudnego procesu rekrutacji junior-programistów, z którym musi mierzyć się wiele brytyjskich firm. Nowe podejście ma im przynieść oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Dokładna analiza potrzeb rekrutacyjnych oraz skrojony na miarę proces szkoleniowy sprawi, że koszty rekrutacji pracownika będą o 40 proc. niższe w stosunku do tych, które sektor gier online ponosi obecnie.

Cieszymy się, że wspólnie z InPlay Recruit będziemy mogli zaproponować nowatorskie rozwiązanie rekrutacyjno-szkoleniowe. Chcemy pokazać firmom zatrudniającym juniorów, że nie muszą być zdane wyłącznie na siebie w poszukiwaniu młodych talentów. Nasza propozycja ma charakter kompleksowy – zbadamy potrzeby kadrowe, dopasujemy odpowiedni program szkoleniowy, a następnie zrekrutujemy kandydatów o odpowiednim profilu. Zadbamy też o ich merytoryczne przygotowanie do pracy. Klient dostanie zespół programistów podany „na tacy” – mówi Marcin Tchórzewski, prezes i założyciel Coders Lab.

W Europie Środkowej i Wschodniej sektor technologiczny rozwija się bardzo szybko, co wiąże się z niesłabnącym popytem na umiejętności deweloperskie. Nasz skrojony na miarę model szkolenia i rekrutacji zapewni dopływ wysokiej jakości absolwentów programistów dla firm. To propozycja dla przedsiębiorstw, które chcą budować zrównoważone i efektywne kosztowo zespoły techniczne, wyróżniające się innowacyjnym podejściem do kształcenia i rozwoju pracowników – wyjaśnia Richard Jones, prezes InPlay Recruit.

Inplay Recruit jest firmą rekrutacyjną świadczącą usługi dla pracodawców i kandydatów w sektorze gier online. Działający na rynku od 2013 roku Coders Lab kieruje ofertę swoich kursów zarówno do klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorstw. W przeszłości największa polska szkoła IT kształciła kadry dla takich firm, jak m.in. Amazon, Amelco czy Havas. Coders Lab rozwija także międzynarodowy program franczyzowy, a polskie kursy programistyczne znajdują odbiorców w Rumunii, Indonezji, Austrii oraz Hiszpanii.

***

Coders Lab to pierwsza w Polsce szkoła IT, która powstała w 2013 roku jako bootcamp programistyczny. Firma rozpoczynała jako startup stworzony przez braci Marcina Tchórzewskiego i Jacka Tchórzewskiego. Dziś jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem z 5. oddziałami regionalnymi w Polsce – w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. Kursy Coders Lab mają swoich odbiorców również za granicą – w Rumunii, Indonezji i Hiszpanii, gdzie spółka działa poprzez partnerów franczyzowych. W 2018 roku Coders Lab otrzymał prestiżową nagrodę dla start-upów podczas jubileuszowej, 10. edycji Aulerów. Szkoła posiada w swojej ofercie kursy z zakresu programowania front-end i back-end, testowania manualnego i automatyzującego oraz projektowania UX – w tym m.in. kursy programowania w językach JavaScript, Python, Java czy Node.js. Kursy przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, pragnących rozpocząć karierę w IT, jak i dla programistów posiadających już doświadczenie w branży, którzy myślą o rozwinięciu swoich umiejętności. Współpracując z portalem Pracuj.pl, Coders Lab pomaga absolwentom w poszukiwaniu pracy i ułatwia nawiązanie kontaktu z przyszłymi pracodawcami.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk