• Odbierz prezent
Polska w dobie zmian
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie szanse stoją przed Polską i Polakami

Podczas gdy Wielka Brytania przygotowuje się do opuszczenia unii europejskiej, brytyjski sektor usług finansowych aktywnie planuje przesiedlenie na kontynent, aby kontynuować działania na rynku ue. Polska znajduje się w doskonałej pozycji do pozyskania dużej ilości miejsc pracy obecnie obsadzonych w londynie. Kiedy Frankfurt i Paryż konkurują o najwyższe funkcje bankowości inwestycyjnej, Polska stała a się oczywistym kierunkiem relokacji w odniesieniu do funkcji technicznych oraz średniego szczebla. zaDania operacyjne middle oraz back-office, o które Polska zabiega, mogą być genialną strategią długoterminową, ponieważ są one jednymi najbardziej j złożonych oraz trudnych do zastąpienia lub migracji.

 

Od czasu wstąpienia Polski do UE w 2004 r. wielu Polaków (w tym ja) udało się do Wielkiej Brytanii, aby studiować, pracować, podróżować i poszerzać horyzonty. Teraz rząd chce przyciągnąć więcej miejsc pracy, obecnie obsadzonych w Wielkiej Brytanii, nad Wisłę. Opublikowane niedawno raporty wskazują, że aż 20 procent miejsc pracy, obecnie zlokalizowanych w Londynie, może zostać ostatecznie przeniesionych do Polski po 2019 roku. Ze względu na znaczne koszty, jakie Brytyjskie firmy poniosą w związku z relokacją, kładziony jest duży nacisk na ich optymalizację. Dla większości firm ten element staje się głównym punktem decyzyjnym w procesie realizacji strategii post-Brexit. Nowa lokalizacja musi zapewnić osiągnięcie efektywniejszego finansowo środowiska.

 

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Piotr Śnieg

Absolwent Manchester Metropolitan University w dziedzinie Biznesu Międzynarodowego. Odpowiedzialny jest za rozwój Abide Financial w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk