• Odbierz prezent
Polska gospodarka, inflacja i stopy procentowe - 30 kont na Twitterze / X które warto obserwować
fot. freepik.com

Obserwowanie ekonomistów i analityków na Twitterze (obecnie X) może być kopalnią wiedzy, jeśli chodzi o zrozumienie stóp procentowych, inflacji i szerszej sytuacji makroekonomicznej w Polsce. W tym artykule sugerujemy przy jakim profilu oraz dlaczego warto kliknąć przycisk “Obserwuj”.

 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

 

 

 

Twitter to bezpośrednia droga do eksperckich analiz ekonomicznych

Ekonomiści i analitycy dzielą się swoimi spostrzeżeniami, gdy tylko pojawiają się wiadomości gospodarcze. Dzięki śledzeniu ich profili można korzystać z błyskawicznie opublikowanych informacji dotyczących wydarzeń związanych z polską gospodarką.

Śledząc różne profile poznaje się odmienne punkty widzenia. Ta różnorodność pomaga lepiej zrozumieć krajobraz gospodarczy Polski ograniczając ryzyko zamknięcia się w bańce informacyjnej.

Poniżej przygotowaliśmy listę 30 ekspertów, ekonomistów, analityków i instytucji związanych z ważnymi danymi o polskiej gospodarce. Te profile pozwolą być lepiej przygotowanym do poruszania się po ciągle zmieniającym się świecie stóp procentowych, inflacji i makroekonomii.

Zobacz takżePremier zapowiada przedłużenie wakacji kredytowych na cały przyszły rok! Zostanie wprowadzone kryterium dochodowe. Mamy komentarze analityków

 

Instytucje

Narodowy Bank Polski

Na swoim profilu Twitterowym regularnie udostępnia aktualności dotyczące polskiej gospodarki, w tym informacje o decyzjach dotyczących stóp procentowych oraz komunikaty o inflacji, dostarczając tym samym ważnych danych ekonomicznych i analiz.

 

 

Główny Urząd Statystyczny (GUS)

GUS często publikuje informacje statystyczne i dane dotyczące polskiej gospodarki, w tym wskaźniki bezrobocia, PKB, i demograficzne trendy, co pozwala na śledzenie zmian w kraju na podstawie konkretnej analizy liczb i wskaźników ekonomicznych.

 

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF)

Dostarcza na swoim profilu Twitterowym aktualności i komunikaty związane z regulacjami finansowymi w Polsce, w tym informacje o instytucjach finansowych i rynkach, co jest istotne dla zrozumienia stabilności sektora finansowego w kraju.

 

 

 

Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS)

Udostępnia wyniki badań społecznych i opinii publicznej w Polsce, co pozwala na śledzenie nastrojów społecznych i kwestii istotnych dla gospodarki. CBOS również informuje o swoich badaniach dotyczących m.in. rynku pracy i konsumenckich tendencji, co stanowi istotne źródło wiedzy na temat polskiego społeczeństwa i jego wpływu na gospodarkę.

 

Ministerstwo Finansów

Prezentuje informacje o budżecie państwa, podatkach, i innych kwestiach fiskalnych, umożliwiając obserwowanie działań rządu w zakresie zarządzania finansami publicznymi.

 

Eurostat

Agencja statystyczna Unii Europejskiej, na swoim profilu Twitterowym regularnie dzieli się danymi i analizami dotyczącymi polskiej gospodarki, w tym wskaźnikami makroekonomicznymi i społecznymi, co pozwala na porównywanie sytuacji Polski z innymi krajami UE.

 

 

 

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF)

Publikuje raporty i oceny dotyczące polskiej gospodarki oraz jej perspektyw, dostarczając ważnych informacji o kondycji ekonomicznej kraju z międzynarodowej perspektywy.

 

World Bank Poland

Część Banku Światowego, aktywnie udostępnia na swoim profilu Twitterowym wyniki swoich badań i projektów w Polsce, co pomaga zrozumieć inwestycje i inicjatywy mające na celu rozwój gospodarczy i społeczny kraju.

 

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD)

Dostarcza analizy i rekomendacje dotyczące reform gospodarczych w Polsce, a także informuje o ważnych wydarzeniach gospodarczych, co jest cenną wskazówką dla decydentów i ekspertów.

 

Europejski Bank Centralny (ECB)

W swojej aktywności na X koncentruje się na polityce pieniężnej i stabilności finansowej w strefie euro, jednakże jego działania mają wpływ na gospodarkę Polski, więc dostarcza istotnych informacji o zmianach w europejskim otoczeniu gospodarczym.

 

 

Biura analiz

Analizy Pekao

Regularnie dostarcza wszechstronnych analiz i komentarzy dotyczących polskiej gospodarki, skupiając się na kluczowych wydarzeniach makroekonomicznych i finansowych, co jest cennym źródłem informacji dla inwestorów i ekonomistów.

 

FXMAG finanse osobiste polska gospodarka, inflacja i stopy procentowe - 30 kont na twitterze / x które warto obserwować  analitycy twitter, bnp twitter, cbos twitter, czy warto mieć twittera, eurostat twitter, gus twitter, inf twitter, inflacja twitter, informacje na twitterze, kfufczyński twitter, kogo obserwować na twitterze, kogo obserwować na x, kogo warto obserwować na twitterze, kogo warto obserwować na x, konta twitter, kuczyński twitter, kwiecien twitter, ministerstwo finansów twitter, najnowsze informacje twitter, nbp na twitterze, nbp twitter, obserwujący na twitterze, przemyslaw kwiecien twitter, ryczko twitter, stopy procentowe twittter, xtb twitter,twitter 1

 

mBank Research

Na swoim koncie Twitterowym aktywnie dzieli się wynikami swoich badań nad polskim rynkiem finansowym i gospodarką, dostarczając dogłębnych analiz, które pozwalają na lepsze zrozumienie trendów i perspektyw rozwoju w Polsce.

 

ING Economics Poland

Konto zespołu analityków ING, które koncentruje się na ekonomicznych aspektach Polski, dostarczając na bieżąco analizy i prognozy dotyczące inflacji, stóp procentowych oraz ogólnej kondycji gospodarki, co pomaga zrozumieć jej aktualny stan.

 

PKO Research

Udostępnia na swoim profilu Twitterowym raporty i analizy związane z rynkiem bankowym i finansowym w Polsce, co jest istotne dla osób interesujących się sektorem bankowym i jego wpływem na gospodarkę.

 

FXMAG finanse osobiste polska gospodarka, inflacja i stopy procentowe - 30 kont na twitterze / x które warto obserwować  analitycy twitter, bnp twitter, cbos twitter, czy warto mieć twittera, eurostat twitter, gus twitter, inf twitter, inflacja twitter, informacje na twitterze, kfufczyński twitter, kogo obserwować na twitterze, kogo obserwować na x, kogo warto obserwować na twitterze, kogo warto obserwować na x, konta twitter, kuczyński twitter, kwiecien twitter, ministerstwo finansów twitter, najnowsze informacje twitter, nbp na twitterze, nbp twitter, obserwujący na twitterze, przemyslaw kwiecien twitter, ryczko twitter, stopy procentowe twittter, xtb twitter,twitter 2

 

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas

Skupia się na analizach rynków finansowych, dostarczając informacji o kondycji polskiego rynku kapitałowego i inwestycyjnym, co jest przydatne dla inwestorów i traderów.

 

Polski Instytut Ekonomiczny

Na swoim koncie Twitterowym prezentuje wyniki badań oraz analizy dotyczące polskiej gospodarki i jej wyzwań, co pozwala na lepsze zrozumienie aspektów ekonomicznych kraju.

 

 

Pracodawcy RP

Organizacja dostarczająca informacji o rynku pracy, polityce zatrudnienia i kwestiach związanych z pracodawcami w Polsce. Przydatne konto do obserwowania dla osób interesujących się rynkiem pracy i kształtowaniem miejsc pracy.

 

Zobacz także: Jeśli tyle zarabiasz, jesteś „średniakiem”! GUS podał dane o przeciętnym wynagrodzeniu w Polsce

 

Analitycy i ekonomiści

Przemysław Kwiecień
Główny ekonomista XTB. Doświadczony analityk rynków i cenionego ekonomista. Regularnie komentuje i analizuje wydarzenia związane z gospodarką, giełdą i Forexem. Skupia się zarówno na polskich, jak i zagranicznych rynkach.

 

Maciej Bukowski

Ekonomista i prezes zarządu Instytutu WiseEuropa. Jego tweety bazują na analizach dotyczących ekonomii, rozwoju gospodarczego oraz kwestii politycznych. Szczególny nacisk kładzie na badanie sytuacji w europejskich regionach peryferyjnych oraz na Polskę.

 

 

Konrad Krasuski

Reporterem biznesowy z redakcji Bloomberg News w Warszawie. Specjalizuje się w analizie rynków kapitałowych, ale chętnie komentuje także ważne dla Polski wydarzenia gospodarcze. Często dzieli się ciekawymi danymi makroekonomicznymi.

 

Mikołaj Raczyński

Prywatny profil dyrektora zarządzającego i inwestycyjnego firmy Portu w Polsce, wcześniej eksperta związanego z Noble Funds TFI. Z uwagą śledzi aktualne wydarzenia na rynku finansowym i w sferze gospodarczej, często udzielając trafnych komentarzy. Oprócz tego aktywnie publikuje treści zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

 

Piotr Bujak

Główny ekonomista PKO BP. Doświadczony ekspert, który regularnie komentuje sytuację gospodarczą w Polsce i wydarzenia związane z rynkami finansowymi.

 

Daniel Kostecki

Główny Analityk Rynków w CMC Markets Polska. Specjalizuje się w analizie rynków finansowych, obejmując swoim zakresem waluty, indeksy giełdowe oraz surowce. Ponadto, jego obszar ekspertyzy rozciąga się także na akcje, obligacje czy kryptowaluty. Komentuje bieżące wydarzenia makroekonomiczne mające wpływ na globalną gospodarkę, takie jak działania banków centralnych czy zmiany w stopach procentowych. Dostarcza cennych i bardzo świeżych analiz.

 

FXMAG finanse osobiste polska gospodarka, inflacja i stopy procentowe - 30 kont na twitterze / x które warto obserwować  analitycy twitter, bnp twitter, cbos twitter, czy warto mieć twittera, eurostat twitter, gus twitter, inf twitter, inflacja twitter, informacje na twitterze, kfufczyński twitter, kogo obserwować na twitterze, kogo obserwować na x, kogo warto obserwować na twitterze, kogo warto obserwować na x, konta twitter, kuczyński twitter, kwiecien twitter, ministerstwo finansów twitter, najnowsze informacje twitter, nbp na twitterze, nbp twitter, obserwujący na twitterze, przemyslaw kwiecien twitter, ryczko twitter, stopy procentowe twittter, xtb twitter,twitter 3

 

 

Bartosz Sawicki

Analityk rynków finansowych w Cinkciarz.pl. Jego profil twitterowy dostarcza cennych informacji związanych z rynkiem walutowym oraz sytuacją gospodarczą w Polsce i na świecie. Komentuje również wydarzenia związane z działaniami banków centralnych.

 

Konrad Ryczko

Doświadczony analityk rynków finansowych, obecnie związany z DM BOŚ. Z zapałem wyraża opinie na temat istotnych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Regularnie udostępnia także interesujące informacje z zakresu danych makroekonomicznych.

 

FXMAG finanse osobiste polska gospodarka, inflacja i stopy procentowe - 30 kont na twitterze / x które warto obserwować  analitycy twitter, bnp twitter, cbos twitter, czy warto mieć twittera, eurostat twitter, gus twitter, inf twitter, inflacja twitter, informacje na twitterze, kfufczyński twitter, kogo obserwować na twitterze, kogo obserwować na x, kogo warto obserwować na twitterze, kogo warto obserwować na x, konta twitter, kuczyński twitter, kwiecien twitter, ministerstwo finansów twitter, najnowsze informacje twitter, nbp na twitterze, nbp twitter, obserwujący na twitterze, przemyslaw kwiecien twitter, ryczko twitter, stopy procentowe twittter, xtb twitter,twitter 4

 

 

Tomasz Jaroszek

Popularnym blogerem, który koncentruje się na tematyce finansów osobistych oraz długoterminowych strategiach inwestycyjnych. Ponadto, aktywnie uczestniczy w sektorze edukacji finansowej, prowadząc własny kanał na platformie YouTube oraz tworząc podcasty dostępne na stronie doradca.tv. Co więcej, ma na swoim koncie współautorstwo książki "Śladami Warrena Buffetta".

 

Tomasz Trela

Profesjonalista w dziedzinie zarządzania hedge fundami oraz CEO funduszu Dog Eat Dog Venture Capital LLC. Jego aktywność na platformie społecznościowej Twitter jest skoncentrowana na zagranicznych rynkach finansowych oraz na edukacji związaną z inwestowaniem.

 

Piotr Kuczyński

Analityk DI Xelion. Weteran polskiego rynku giełdowego, który dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem poprzez swój profil twitterowy. Przedstawia rozbudowane analizy, często udostępniając swoje dłuższe przemyślenia w innych źródłach.

 

 

 

 

Sławomir Dudek

Sławomir Dudek pełni funkcję prezesa oraz głównego ekonomisty w Instytucie Finansów Publicznych. Jest także doktorem nauk ekonomicznych w warszawskiej SGH. Komentuje bieżące wydarzenia gospodarcze oraz polityczne.

 

Piotr Cymcyk

Analityk rynków finansowych oraz edukator. Swoją aktywność twitterową opiera na komentowaniu wydarzeń gospodarczych, globalnych trendów oraz informacji z rynków finansowych. Zaangażowany w prowadzenie projektu "DNA Rynków".

 

Zobacz także: Recesja niebawem w USA - twierdzi agencja, która zbankrutowała podczas kryzysu w 2008 roku


Przemysław Tabor

Redaktor i YouTuber w FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk