• Odbierz prezent
Polska deklaruje poprawę efektywności energetycznej do '30 na poziomie 23 proc. wobec prognozy z '07

Polska deklaruje krajowy cel w zakresie poprawy efektywności energetycznej do 2030 roku na poziomie 23 proc. w odniesieniu do prognoz energii pierwotnej z 2007 roku - wynika z projektu dokumentu Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku.

 

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

W 2014 roku Unia Europejska utrzymała priorytetowe znaczenie efektywności energetycznej, zobowiązując się do 27 proc. oszczędności energii w stosunku do prognoz, a w 2018 roku cel został podwyższony do 32,5 proc. na poziomie całej Unii.

 

"Polska zamierza kontynuować kierunek wzrostu efektywności energetycznej gospodarki. Na podstawie analizy efektów i wpływu na PKB oraz potencjału oszczędności, Polska deklaruje krajowy cel w zakresie poprawy efektywności energetycznej do 2030 roku na poziomie 23 proc. w odniesieniu do prognoz energii pierwotnej z 2007 roku" - napisano w projekcie dokumentu.

 

Wzrost efektywności gospodarki będzie kreowany przez zobowiązanie grupy podmiotów do poprawy efektywności energetycznej lub zakupu świadectw efektywności energetycznej, ale także z wykorzystaniem prawnych i finansowych zachęt do działań proefektywnościowych. Ogromne znaczenie ma także poprawa świadomości o racjonalnym zużyciu energii.

 

Wśród planowanych działań jest poprawa sprawności istniejących źródeł konwencjonalnych, poprawa sprawności przesyłu, magazynowanie, wykorzystanie inteligentnych rozwiązań, zwiększenie produkcji z rozproszonych źródeł energii, zwiększenie produkcji systemowej OZE.


PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk