• Odbierz prezent
Polska - bezrobocie najniższe od 25 lat!
Z artykułu dowiesz się:

- Jak kształtuje się bezrobocie w Polsce

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że pod koniec lipca stopa bezrobocia wyniosła 8,6%. Oznacza to spadek w porównaniu do czerwca (8,8%) i jest to dodatkowo najniższa stopa bezrobocia o 25 lat.

 

"Dane, które mamy już za lipiec, to dane nieoficjalne, które pewnie się później potwierdzą. To dane które mówią, że bezrobocie mamy na poziomie 8,6%" - poinformował Stanisław Szwed z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Bezrobocie w Polsce

FXMAG forex polska - bezrobocie najniższe od 25 lat! 1

Źródło: bankier.pl

 

Ostatnie wskazania MRPiPS pokryły się z danymi podanymi później przez GUS. Dane za lipiec Główny Urząd Statystyczny poda dopiero pod koniec miesiąca (na ten moment oczekuje się spadku bezrobocia do poziomu 8,7%). Spadku bezrobocia można spodziewać się nawet aż do października/listopada, na co wskazywałaby cykliczność rynku pracy w Polsce. Podobnego zdania jest wiceminister Szwed:

"Nie ma się co spodziewać w najbliższych miesiącach wzrostu, mam nadzieję, że będzie minimalny spadek".


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk