• Sklep
  • Odbierz prezent
Poloniex przed hard forkiem Bitcoin Cash (BCH) otwiera handel na nieistniejących instrumentach

Wraz z nadchodzącym wielkimi krokami hard forkiem Bitcoin Cash (BCH), który nastąpi dokładnie za tydzień, w czwartek 15 listopada, nie maleją wątpliwości w kwestii dalszych losów BCH oraz tego, czy po planowanej aktualizacji uda się utrzymać integralność sieci. Jeśli to się nie uda, dotychczasowa siec Bitcoin Cash zostanie podzielona na trzy niezależne łańcuchy funkcjonujące na niekompatybilnym względem siebie oprogramowaniu: Bitcoin ABC, Bitcoin SV oraz Bitcoin Unlimited. Mimo braku pewności co do przebiegu przyszłotygodniowego hard forku, amerykańska giełda kryptowalut Poloniex postanowiła udostępnić handel na nowych instrumentach, które mogą powstać w wyniku aktualizacji sieci Bitcoin Cash.

 

Czytaj także: Hard fork Bitcoin Cash (BCH) - brak porozumienia i ślepa chciwość inwestorów

Bitcoin Cash (BCH), będący zeszłorocznym pierwszym hard forkiem bitcoina (BTC) planuje modyfikację własnej sieci, która potencjalnie może doprowadzić do podziału łańcucha bloków BCH. Hard fork został zapowiedziany na czwartek 15 listopada, zaś informacje o możliwym podziale sieci i wsparciu dwóch d.. Czytaj
Hard fork Bitcoin Cash (BCH) - brak porozumienia i ślepa chciwość inwestorów

 

Giełda Poloniex wprowadziła do obrotu w środę 7 listopada nowe instrumenty - Bitcoin Cash ABC (BCHABC) oraz Bitcoin Cash SV (BCHSV), dostępne w parach z bitcoinem (BTC) oraz USD Coinem (USD). Jak poinformowała giełda, handel odbywa się na zasadach pre-fork, co oznacza m.in., że ewentualne wypłaty i wpłaty będą możliwe dopiero po 15 listopada, gdyż obecnie, z technicznego punktu widzenia, obie kryptowaluty nie istnieją i wciąż nie jest przesądzone, że po aktualizacji dojdzie do podziału sieci BCH.

Giełda zwróciła również uwagę, że nie staje po żadnej stronie sporu w sieci Bitcoin Cash, udostępniając handel na obu konkurencyjnych instrumentach na identycznych zasadach. Trudno jednak powiedzieć jakie kroki podejmie, jeśli finalnie nie dojdzie do secesji sieci Bitcoin Cash.

 

Obecnie BCHABC na Poloniex jest notowany po 519 dolarów, zaś BCHSV po 118 dolarów. Kurs Bitcoin Cash wynosi obecnie 595 dolarów, notując ok. 5% stratę po zeszłotygodniowych wzrostach ponad 30%, z poziomu niecałych 430 dolarów. Kapitalizacja rynkowa BCH wynosi obecnie ponad 10 mld dolarów, co plasuje projekt na ugruntowanej, czwartej pozycji w rankingu wartości.

 

Sam podział sieci Bitcoin Cash na niezależne od siebie łańcuchy w perspektywie długoterminowej  może doprowadzić do znacznego osłabienia projektu, m.in. poprzez zmniejszenie hashrate’u (mocy obliczeniowej), który zostanie rozdzielony pomiędzy secesyjne blockchainy.


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk