• Odbierz prezent
Polnord zniknie z GPW

Znana spółka z branży deweloperskiej Polnord wkrótce zniknie z giełdy. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podjęło decyzję o wycofaniu akcji spółki z obrotu na GPW. Wciąż trwa wezwanie na sprzedaż akcji.

 

Jeszcze w grudniu spółka Cordia International Zrt., będąca głównym akcjonariuszem Polnordu, ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż nie znajdujących się w jej posiadaniu około 7,08% akcji spółki po cenie 3,55 zł za akcję. Zapisy w ramach wezwania potrwają do 20 stycznia 2021 r. Przewidywany termin zawarcia transakcji to 25 stycznia 2021 r., a jej rozliczenia – 28 stycznia 2021 r.

8 stycznia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podjęło uchwałę w sprawie wycofania akcji spółki Polnord z obrotu na GPW. Cordia już wcześniej zapowiadała tę decyzję. Stanowi to element strategii związanej z restrukturyzacją spółki i konsolidacją działalności w Polsce. Poinformowano, że wycofanie akcji z publicznego obrotu ma pozwolić na uproszczenie procedur, dalszą integrację zespołów oraz osiągnięcie synergii organizacji.  Cordia to grupa deweloperska i inwestycyjna, działająca na rynku nieruchomości mieszkaniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, która zaczyna wchodzić także na rynki Hiszpanii, Danii i Wielkiej Brytanii. Prowadzi swą działalność od 20 lat.

Polnord jest obecny na GPW od 1999 r. Swą działalność prowadzi od 1977 r. Zasłynął z największego banku ziemi spośród wszystkich polskich deweloperów.

Na wtorkowej sesji na GPW akcje spółki kosztowały 3,53 zł.

Notowania: Polnord SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PND/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk