• Odbierz prezent
Polacy coraz chętniej wybierają fundusze

Ze względu na decyzję RPP o obniżeniu stóp procentowych, od lutego do końca czerwca z lokat ubyło 40 mld zł. Konsumenci coraz częściej decydują się na fundusze inwestycyjne, wybierając te najbezpieczniejsze, z najmniejszym ryzykiem utraty kapitału. 

Tylko w czerwcu, na lokatach bankowych w Polsce było o 12,5 mld zł mniej niż w miesiącu poprzednim. W okresie od lutego do końca czerwca bieżącego roku, kwoty wycofane z lokat klientów prywatnych osiągnęły 40 mld zł.[1] Duży przyrost wpłat można natomiast zaobserwować w funduszach inwestycyjnych.

- Z danych największych TFI wynika, że lipiec był rekordowym miesiącem w sprzedaży funduszy. Aktywa funduszy z tego miesiąca przekroczyło 5 mld zł, co stanowi przyrost o 2 proc.[2] Klienci najchętniej sięgają po rozwiązania bezpieczne, które jednak mają szansę przynieść im obecnie wyższe zyski niż lokaty bankowe. A uwzględniając inflacje, mają szansę osiągnąć jakikolwiek zysk, co jest obecnie niemożliwe na lokatach bankowych – mówi Kamil Hajdamowicz, Zarządzający w Vienna Life TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group.

Bezpieczeństwo inwestycji priorytetem

Konsumenci najchętniej wybierają fundusze dłużne oraz inwestycje w obligacje. Te rozwiązania gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa, porównywalny do lokat bankowych.

- Wiemy jak ważne dla naszych klientów jest bezpieczne inwestowanie, zwłaszcza teraz, w czasie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest posiadanie poduszki finansowej i oszczędności na czarną godzinę. Dlatego od wybuchu pandemii, konsumenci chętniej sięgają po rozwiązania, które pomogą im pomnożyć posiadany kapitał i nie martwić się o swoją przyszłość finansową – dodaje Kamil Hajdamowicz.

Alternatywy do tradycyjnych lokat

Zwykle pierwszym wyborem konsumentów, przy pomnażaniu kapitału były lokaty bankowe. Jednak obniżenie stóp procentowych, spowodowało, że sama lokata obecnie nie gwarantuje nawet ochrony wartości zgromadzonych funduszy przed inflacją.

Na rynku istnieje wiele produktów, dla osób, które chcą pomnażać swoje środki, nawet w dobie tak niskich stóp procentowych. Wśród nich można wymienić ubezpieczenie na życie z, coraz popularniejszym, Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym, Fundusze obligacji, czy Fundusze dochodów i dywidend z nieruchomości. Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy, jest rozwiązaniem chętnie wybieranym przez klientów, ponieważ oprócz możliwości pomnożenia kapitału, jest on także formą ubezpieczenia na życie, co daje dodatkową korzyść z posiadania takiego funduszu.

- Vienna Life oferuje wiele produktów, których celem jest wsparcie w osiąganiu celów finansowych klientów, przy jednoczesnym zapewnieniu im bezpieczeństwa kapitału. Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań jest Linia Kapitalna, która stwarza dodatkowe możliwości gromadzenia funduszy nie tylko osobom prywatnym, ale także pracodawcom, którzy mogą zaoferować takie dodatkowe ubezpieczenie swoim pracownikom – mówi Jarosław Krasowski, Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Vienna Life.

***

Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group powstała w 1999 roku. Vienna Life specjalizuje się w ubezpieczeniach na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym oraz tradycyjnych ubezpieczeniach na życie. Klientom umożliwia uzyskiwanie w dłuższym horyzoncie czasowym niezależności finansowej, a tym samym realizację ważnych celów życiowych. Więcej informacji: www.viennalife.pl

Vienna Insurance Group (VIG) jest wiodącym specjalistycznym koncernem ubezpieczeniowym w Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego około 50 spółek w 25 krajach. Jest to koncern o długiej tradycji, posiadający mocne marki i przykładający dużą wagę do bliskości z klientem. VIG opiera swoją działalność na fundamencie 190-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeń.

Vienna Insurance Group z blisko 25 tysiącami pracowników jest bezsprzecznym liderem na kluczowych rynkach koncernu i dzięki temu posiada doskonałą pozycję rynkową umożliwiającą wykorzystanie długofalowych szans wzrostu w regionie zamieszkiwanym przez 180 mln ludzi. Notowana na giełdzie Vienna Insurance Group jest firmą o najwyższym ratingu z wszystkich spółek głównego indeksu ATX giełdy wiedeńskiej; akcje VIG notowane są także na giełdzie w Pradze. Więcej informacji: www.vig-polska.pl

Kontakt dla mediów:
Biuro Prasowe Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group
Anna Borowiec
WALK PR | tel: +48 519 020 880
e-mail: viennalife@pressoffice24.pl

  1. https://www.rp.pl/Banki/307279920-Banki-nie-placa-odsetek-klienci-likwiduja-lokaty.html

  2. https://www.analizy.pl/raporty/25897/aktywa-funduszy-inwestycyjnych-lipiec-2020


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk