• Odbierz prezent
Polacy chcą zagranicznych wycieczek, mimo epidemii - Rainbow Tours publikuje zaskakujące dane

Rainbow Tours, notowane na warszawskim parkiecie biuro podróży, jest jedną ze spółek, które w ostatnich tygodniach traciły najmocniej z powodu pandemii koronawirusa i wynikających z niej ograniczeń w działalności. Wtorkowa sesja kończy się dla Rainbow Tours wyjątkowo optymistycznie - na informację o planach „rozmrażania” polskiej gospodarki akcje zareagowały ponad 30% wzrostem przy obrocie przekraczającym 1,2 mln złotych. Oprócz tego spółka podała dane na temat przedsprzedaży swojej oferty wycieczkowej w sezonie letnim.

 

We wtorek rano minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że od niedzieli 19 kwietnia rozpocznie się powolny proces „rozmrażania” gospodarki, której funkcjonowanie jest znacznie mocno ograniczone przez wprowadzony przez rząd stan zagrożenia epidemicznego.

Informacja wywołała mocne wzrosty spółek handlowych i odzieżowych (m.in. CCC i Forte). Ponad 30% zyskały również akcje Rainbow Tours, które jest wymieniane wśród spółek tracących najmocniej na obecnej sytuacji.

 

Oprócz tego Rainbow Tours opublikował dane na temat wielkości przedsprzedaży oferty wycieczek w sezonie Lato 2020 (w okresie maj-październik) - liczba rezerwacji do 31 marca wyniosła 168,61 tys. i jest wyższa o 7,8% niż rok wcześniej.

Spółka zastrzega jednak, że ze względu na ograniczenia w podróżowaniu, które mogą zostać utrzymane w terminach niemożliwych do oszacowania liczba rezerwacji może się zmniejszyć ze względu na konieczność odwoływania wycieczek.

Warto przypomnieć, że jednym z zapisów Tarczy Antykryzysowej jest przedłużenie terminu zwrotu pieniędzy za odwołane imprezy, wyjazdy i wycieczki do 180 dni z dotychczasowych dwóch tygodni.

 

Rainbow Tours zakończył wtorkową sesję z ceną 13,5500 PLN za akcję, co jest wzrostem o 30,29%.

Czytaj także: Mercator Medical sporo zarobi na pandemii koronawirusa

Mercator Medical, krakowska spółka produkująca i dystrybuująca artykuły medyczne i ochronne, bez wątpienia jest jednym z beneficjentów aktualnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Potwierdzeniem tego są opublikowane we wtorek 14 kwietnia szacunkowe wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego .. Czytaj
Mercator Medical sporo zarobi na pandemii koronawirusa

 

Notowania: Rainbow Tours SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:RBW/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk