• Odbierz prezent
Play Santander Alior Bank Tauron Energa PGE JSW Cyfrowy Polsat GPW

Środowa sesja na GPW była trzecią pod rząd sesją zakończoną spadkiem. Jednak to właśnie dzisiaj ten spadek był najgłębszy. Indeks WIG20 mocno zanurkował. Na koniec sesji wartość indeksu największych spółek wyniosła 2098,28 pkt, co stanowi spadek o 2,52%. Indeks szerokiego rynku WIG spadł o 2,2%.

W atmosferze oczekiwania na jutrzejszy wyrok TSUE spadają ceny akcji banków. Jednak nie tylko akcje banków dzisiaj mocno spadają.

Spośród największych spółek na GPW na największym minusie zakończyła dzisiejszą sesję Jastrzębska Spółka Węglowa. Na zamknięciu sesji cena akcji JSW wyniosła 20,26 zł, co stanowi spadek o 5,59%. Cena ta stanowiła dzisiejsze minimum. Ostatni raz taki poziom ceny był w 2016 r.

FXMAG akcje pogrom na gpw. play z mocnym spadkiem. santander i alior bank mocno w dół. tauron, energa i pge też po czerwonej stronie rynku. jsw na minimach. cyfrowy polsat samotną zieloną wyspą gpw alior bank akcje alior bank kurs alior play akcje play tauron santander santander bank polska energa wig20 wig cyfrowy polsat jsw akcje jsw pge 1

Drugą spółką, która zaliczyła największy spadek na dzisiejszej sesji okazał się Play. Chociaż spółka rozpoczęła tę sesję na lekkim plusie, w kolejnych godzinach handlu kurs akcji Play osunął się w dół. Ostatecznie na zamknięciu sesji cena akcji spółki wyniosła 26,28 zł, co stanowi spadek o 4,99%. W trakcie sesji inwestorzy najmniej płacili za akcje Play 26,16 zł.

Mocne spadki zaliczyły także duże banki. Spośród banków z WIG20 najwięcej stracił Santander Bank Polska, którego cena akcji spadła o 4,68%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 297,40 zł. W trakcie sesji najmniej za akcję banku Santander płacono 296,40 zł.

Na środowej sesji mocny spadek zaliczył także kurs akcji Alior Banku. Na zamknięciu sesji cena akcji Alior Banku wyniosła 36,42 zł, co stanowi spadek o 4,21%. W trakcie sesji za akcję banku inwestorzy najmniej płacili 35,70 zł. Cena ta stanowi historyczne minimum.

FXMAG akcje pogrom na gpw. play z mocnym spadkiem. santander i alior bank mocno w dół. tauron, energa i pge też po czerwonej stronie rynku. jsw na minimach. cyfrowy polsat samotną zieloną wyspą gpw alior bank akcje alior bank kurs alior play akcje play tauron santander santander bank polska energa wig20 wig cyfrowy polsat jsw akcje jsw pge 2

W dniu dzisiejszym indeks WIG-Banki spadł o 2,78%. Indeks WIG-Energia, który w pierwszych dniach tego tygodnia był jednym z najmocniejszych sektorów, na dzisiejszej sesji stracił 2,77%.

Wśród spółek energetycznych największy spadek zaliczyła PGE. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 7,74 zł, co stanowi spadek o 3,25%. Na mocnym minusie skończyła dzisiaj także spółka Tauron. Cena akcji spółki na zamknięciu wyniosła 1,53 zł, co stanowi spadek o 2,91%. Energa natomiast straciła 2,79%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 6,10 zł. Cena akcji spółki energetycznej Enea spadła natomiast o 2,16%.

Jedyną spółką w WIG20, która zakończyła tę sesję po zielonej stronie rynku, był Cyfrowy Polsat. Na koniec sesji cena akcji spółki Cyfrowy Polsat wyniosła 26,40 zł, co stanowi wzrost o 1,23%. W trakcie sesji za akcje Cyfrowego Polsatu inwestorzy najwięcej płacili 26,84 zł.

FXMAG akcje pogrom na gpw. play z mocnym spadkiem. santander i alior bank mocno w dół. tauron, energa i pge też po czerwonej stronie rynku. jsw na minimach. cyfrowy polsat samotną zieloną wyspą gpw alior bank akcje alior bank kurs alior play akcje play tauron santander santander bank polska energa wig20 wig cyfrowy polsat jsw akcje jsw pge 3


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk