• Odbierz prezent
Pogrom na GPW. PKO BP i Pekao na czerwono. CCC i Alior Bank z ogromnymi spadkami. Cyfrowy Polsat i Orange też na minusie. Dino i mBank zielonym światełkiem wśród czerwieni

Czwartek na GPW upłynął pod znakiem spadków. Indeks WIG20 stracił 1,49%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2194.10 pkt. Indeks szerokiego rynku WIG stracił natomiast 1,11%.

Wśród spółek należących do indeksu WIG20 tylko 4 walory zakończyły dzień na plusie, a pozostałych 16 po czerwonej stronie rynku.

Na największym plusie zakończyła sesję spółka Play, zyskując 1,95%. W końcówce sesji za akcje Play inwestorzy płacili 30,25 zł.

Po zielonej stronie rynku zakończyła dzień także spółka Dino Polska, znana ze swej sieci sklepów. Na zamknięciu cena akcji Dino wyniosła 149 zł, co stanowi wzrost o 1,09%.

Na plusie zakończył sesję też mBank, który zyskał 0,79%. Na koniec dnia za akcje mBanku inwestorzy płacili 381,80 zł. W trakcie sesji za akcje banku inwestorzy najwięcej płacili 384,80 zł. Przed rozpoczęciem sesji mBank opublikował dobre wyniki finansowe.

Czytaj także: mBank z niższymi przychodami i znacznie wyższym zyskiem

mBank w czwartek 31 października opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Okazały się one zauważalnie wyższe od rynkowych oczekiwań. Bank poprawił swoją rentowność, mimo zauważalnie niższych przychodów i zdecydował się na podwojenie dotychczasowych rezerw na potencjalne negatywne skutk.. Czytaj
mBank z niższymi przychodami i znacznie wyższym zyskiem

Lotos zakończył sesję na symbolicznym plusie, zyskując 0,27%.

Pozostałe warszawskie blue chipy zakończyły sesję na mniejszym lub większym minusie. Największy polski bank PKO BP zakończył sesję spadkiem o 1,8%. Na zamknięciu cena akcji PKO BP wyniosła 38,12 zł. Drugi największy polski bank Pekao stracił dzisiaj 2%. Na koniec sesji za akcje Pekao inwestorzy płacili 107,80 zł.

Końcówka tygodnia nie była szczęśliwa dla spółki obuwniczej CCC. Kurs akcji spółki spadł dzisiaj o 9,27%. Na zamknięciu cena akcji CCC wyniosła 111,60 zł. W trakcie sesji za akcje CCC najmniej płacono 110,90 zł. Kurs akcji spółki znalazł się na poziomie, który ostatni raz był widziany na początku 2016 r.

FXMAG akcje pogrom na gpw. pko bp i pekao na czerwono. ccc i alior bank z ogromnymi spadkami. cyfrowy polsat i orange też na minusie. dino i mbank zielonym światełkiem wśród czerwieni pko bp,pekao,mbank,ccc,alior bank,kurs ccc,kurs alior,gpw,cyfrowy polsat,orange,dino polska,akcje pko bp,akcje pekao,wig20,indeks wig20,wig 1

 

Mocnym spadkiem zakończył dzisiejszą sesję także Alior Bank, tracąc 7,86%. Na koniec dnia za akcje banku inwestorzy płacili 26,96 zł. Tym samym kurs akcji Alior Banku zalicza kolejne historyczne minimum.

FXMAG akcje pogrom na gpw. pko bp i pekao na czerwono. ccc i alior bank z ogromnymi spadkami. cyfrowy polsat i orange też na minusie. dino i mbank zielonym światełkiem wśród czerwieni pko bp,pekao,mbank,ccc,alior bank,kurs ccc,kurs alior,gpw,cyfrowy polsat,orange,dino polska,akcje pko bp,akcje pekao,wig20,indeks wig20,wig 2

 

Spółka PGNiG zakończyła dzisiejszą sesję spadkiem o 3,41%. Na zamknięciu cena akcji PGNiG wyniosła 4,70 zł.

Na sporym minusie zakończył także sesję KGHM, tracąc 2,99%. Na koniec dnia za akcje spółki płacono 83,64 zł.

Kurs akcji JSW spadł o 2,47%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 19,36 zł.

Spółka Cyfrowy Polsat zakończyła dzień na minusie o 2,12%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 27,70 zł.

Spółka Orange natomiast straciła 1,88%. Na koniec sesji cena za akcje Orange płacono 6,25 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk