• Odbierz prezent
Millennium Alior Bank PKO BP Santander mBank CCC Dino Orange Cyfrowy Polsat

Piątkowa sesja nie była łaskawa dla większości spółek na GPW. Indeks WIG20 zakończył sesję spadkiem o 0,91%, natomiast indeks szerokiego rynku WIG stracił 0,98%.

Szczególnie dzisiaj traciły banki, które obawiają się orzeczenia TSUE dotyczącego kredytów frankowych. Posiedzenie w tej sprawie odbędzie się 3 października.

Na piątkowej sesji jednym z najmocniej tracących banków był Bank Millennium, który ma znaczny udział takich kredytów w swym portfelu. Cena akcji Millennium spadła poniżej 6 zł. Na zamknięciu sesji wyniosła 5,90 zł, co stanowi spadek o 6,13%.

FXMAG akcje pogrom na bankach: millennium ostro w dół, alior bank, pko bp i santander na sporym minusie. najmniej traci mbank. burzliwa sesja dla ccc i dino. orange i cyfrowy polsat też na czerwono millennium bank millennium ccc kurs ccc pko bp akcje pko bp cyfrowy polsat dino polska santander santander bank polska alior bank orange orange polska gpw wig20 1

 

W trakcie piątkowej sesji oberwało się też największym bankom. Cena akcji banku PKO BP na zamknięciu wyniosła 39,84 zł, co stanowi spadek o 2,45%. Bank Pekao zaliczył natomiast spadek o 1,42%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 104,10 zł. W trakcie sesji najmniej płacono za akcję 103,65 zł.

Jeszcze większy spadek zaliczył Alior Bank, kończąc sesję na minusie o 3,07%. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 39,84 zł.

Akcje banku Santander spadły dzisiaj o 2,12%. Na zamknięciu sesji inwestorzy płacili za akcję 305,40 zł. W ciągu dnia najniższa cena, którą płacono za akcje banku Santander wyniosła 302 zł.

Spośród największych banków najmniej stracił mBank. Na zamknięciu za akcję płacono 316,8 zł, co stanowi spadek o 0,7%. Najniższy poziom w trakcie sesji wyniósł 306 zł.

Wśród spółek Leszka Czarneckiego najgorzej wypadł Getin Noble Bank, który zakończył piątkową sesję spadkiem o 14%. Dwie pozostałe spółki z tej grupy mogą zaliczyć tę sesje do udanych. Akcje Idea Banku wzrosły o 2,81%, natomiast Getin Holding o 7,52%.

Oprócz banków, spadki nie ominęły też większości pozostałych spółek. Przez większą część piątkowej sesji cena akcji Dino utrzymywała się na plusie. Jednak pod koniec sesji kurs akcji osunął się w dół. Na zamknięciu za akcję Dino płacono 152,60 zł, co stanowi spadek o 1,48%. Podobnie przebiegała sesja dla spółki CCC. Pod koniec sesji cena akcji spadła do 126,20 zł, co stanowi spadek o 1,02%.

Dla spółki Orange sesja zakończyła się spadkiem o 2,38%. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 5,74 zł, co stanowi dzisiejsze minimum.

Spadki nie oszczędziły także spółki Cyfrowy Polsat. Na zamknięciu sesji cena akcji wyniosła 26,42 zł, co stanowi spadek o 2,15%. W trakcie sesji za akcję Cyfrowego Polsatu najmniej płacono 26,06 zł.

Spośród spółek z WIG20 po zielonej stronie rynku znalazły się tylko trzy spółki: Play (wzrost o 1,56%), Orlen (+2,33%), KGHM (+0,25%).


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk