• Odbierz prezent
Millennium Alior Bank Santander PKO BP Tauron Energa PZU XTB

Piątkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 1,5%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2175,27 pkt. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 1,18%.

Najmocniej dzisiaj traciły akcje banków. Alior Bank zaliczył dwucyfrowy spadek na informację o wpływie wyroku TSUE na wyniki banku. Na koniec sesji cena akcji Alior Banku wyniosła 30,84 zł, co stanowi spadek o 14,99%. W trakcie sesji najmniej za akcje Alior Banku płacono 29,82 zł. Kurs akcji Alior Banku znalazł się na historycznym minimum.

FXMAG akcje pogrom na bankach: millennium mocno w dół, alior bank na historycznym minimum, santander i pko bp też tracą. tauron i energa na czerwono. pzu na dużym minusie. xtb po zielonej stronie rynku bank millennium millennium pko bp alior bank santander santander bank polska tauron energa pzu xtb gpw wig20 wig akcje tauron polska energia akcje alior bank akcje pko bp 1

 

Informacja o wpływie wyroku TSUE na wyniki Alior Banku nie pozostała bez wpływu na pozostałe banki i wokół tego sektora na piątkowej sesji zapanował negatywny sentyment. Na minusie znalazły się także inne banki.

Santander Bank Polska dzisiaj stracił 2,79%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 307 zł. W trakcie sesji za akcje Santander najmniej płacono 302,40 zł.

Największy polski bank PKO BP zakończył sesję na minusie o 2,33%. Kurs akcji drugiego największego polskiego banku Pekao dzisiaj spadł o 1,37%. mBank zakończył dzień na minusie o 2,44%.

Mocno dzisiaj traciły także mniejsze banki. Bank Millennium zakończył sesję spadkiem o 6,87%. Na zamknięciu cena akcji Millennium wyniosła 5,83 zł. Bank ten ma duży udział kredytów frankowych w swym portfelu.

Na mocnym minusie zakończył dzień Idea Bank, tracąc 3,66%. Getin Holding natomiast dzisiaj stracił 0,90%.

Dzisiejszy dzień bank BOŚ zakończył spadkiem o 2,78%. Na koniec sesji cena akcji BOŚ wyniosła 7 zł. BNP Paribas dzisiaj stracił 1,03%. ING zakończył dzień na minusie o 0,91%.

Na piątkowej sesji indeks WIG-Banki stracił 2,72%. Nie było w nim ani jednego banku, który zakończył dzień po zielonej stronie rynku.

Czytaj także: Alior Bank odczuwa skutki wyroku TSUE - kurs spada do historycznych minimów!

Alior Bank nie może zaliczyć ostatnich dni do udanych. Po wczorajszych medialnych doniesieniach o kontroli prowadzonej przez KNF w sprawie kredytów korporacyjnych udzielonych przez bank, akcje Aliora spadły o ponad 5%, tracąc najwięcej spośród wszystkich spółek notowanych na WIG20. Po zakończeniu cz.. Czytaj
Alior Bank odczuwa skutki wyroku TSUE - kurs spada do historycznych minimów!

Piątkowa sesja nie była też zbyt szczęśliwa dla spółek energetycznych, jednak w ich przypadku spadki były mniej dotkliwe. Indeks WIG-Energia stracił 1,75%. Wśród spółek z tego sektora na największym minusie zakończyła sesję PGE, która straciła 2,55%. Na zamknięciu cena akcji PGE wyniosła 8,04 zł. Spółka energetyczna Enea straciła dzisiaj 1,29%. Kurs akcji Tauronu spadł o 1,18%. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 1,67 zł. Spółka Energa natomiast straciła 0,72%. Na zamknięciu cena akcji Energi wyniosła 6,18 zł.

Największy polski ubezpieczyciel PZU zakończył sesję na mocnym minusie, tracąc 3,79%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 37,10 zł. W trakcie sesji za akcje PZU inwestorzy najmniej płacili 36,90 zł.

Po zielonej stronie rynku zakończył sesję broker XTB. Na koniec dnia cena akcji spółki XTB wyniosła 3,24 zł, co stanowi wzrost o 1,89%.

Czytaj także: PZU przegrywa w sądzie. 50 milionów kary od UOKiK sprzed ponad dekady utrzymane

Najwieksza polska spółka ubezpieczeniowa, jaką jest PZU, ostatecznie została uznana za winną naruszenia ustawy o ochronie konkurencji i wykorzystywania swojej dominującej pozycji rynkowej. W piątek 25 października Najwyższy Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną PZU w sprawie kary nałożonej na.. Czytaj
PZU przegrywa w sądzie. 50 milionów kary od UOKiK sprzed ponad dekady utrzymane


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk