• Odbierz prezent
Pogląd na rynkowe segmenty: rynek długu oraz polski rynek funduszy inwestycyjnych - komentarz
fot. pexels.com

Czerwiec był wyjątkowym miesiącem dla polskiego rynku długu, przynosząc bezprecedensową skalę zmienności. Dynamiczny spadek rentowności z poziomu 8% (szczególnie wśród obligacji o długim terminie zapadalności) sugeruje, że rynek przesuwa swoją uwagę z inflacji do tematów związanych ze spowolnieniem.

Najbliższe posiedzenie RPP przyniesie naszym zdaniem podwyżkę o 50-75 pb. Zakładamy, że niepokojące dane napływające z polskiego gospodarki skłonią RPP do bardziej ostrożnego podejścia. Pomimo ponad 15- proc. inflacji, nie wykluczamy ogłoszenia po lipcowym posiedzeniu wejścia w tryb „wait and see”, który w praktyce może przerodzić się w zakończenie cyklu podwyżek, tym bardziej, że kolejne decyzyjne posiedzenie RPP odbędzie się dopiero we wrześniu. Nasze nastawienie do polskiego długu skarbowego pozostaje zatem pozytywne. Biorąc pod uwagę skalę hamowania polskiej gospodarki, zalecamy przy tym ostrożne podejście do długu korporacyjnego.

Pogląd na rynkowe segmenty: rynek długu oraz polski rynek funduszy inwestycyjnych - komentarz - 1

 

Polski rynek funduszy inwestycyjnych

Pogląd na rynkowe segmenty: rynek długu oraz polski rynek funduszy inwestycyjnych - komentarz - 2

 

 

 

Barometr Inwestycyjny Xelion


Kamil Cisowski

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych oraz tytuł CFA. Karierę rozpoczął w 2008 r., a doświadczenie zdobywał w Departamencie Skarbu Raiffeisen Bank Polska, w Domu Maklerskim X-Trade Brokers oraz w PKO Banku Polskim. Od września 2015 r. w MetLife TFI odpowiadał za makroalokację w funduszach zagranicznych, komunikację inwestycyjną, a także rozwój oferty produktowej. Pracę w Domu Inwestycyjnym Xelion rozpoczął w 2017 r.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk