• Odbierz prezent
fed 27 maj
Z artykułu dowiesz się:

Co na temat podwyżek stóp procentowych w USA powiedziała Janet Yellen na dzisiejszej konferencji

Dzisiaj po godzinie 19 miało miejsce wystąpienie prezes FED Janet Yellen.

„Rezerwa Federalna powinna podnieść stopy procentowe w nadchodzących miesiącach, jeśli wzrost gospodarczy okaże się zgodny z oczekiwaniami, a nowe miejsca pracy nadal będą tworzone” – powiedziała prezes Rezerwy Federalnej.

„Gospodarka nadal się poprawia (…) wygląda na to, że dynamika wzrostu gospodarczego będzie rosnąć. (…) Jeśli nadal bieżąca sytuacja będzie wyglądać w ten sposób, a oczekuję tego, że tak będzie (…) w następnych miesiącach ruch w kierunku zacieśnienia polityki monetarnej będzie poprawny.” – dodała Janet Yellen w dalszej części konferencji.

Ponadto o godzinie 16.00 otrzymaliśmy dzisiaj ważne dane dotyczące odczytu PKB z gospodarki Stanów Zjednoczonych. Mimo, że odczyt okazał się być poniżej oczekiwań, bo gospodarka USA wzrosła 0,8% wobec oczekiwanych 0,9% wynik i tak jest został pozytywnie oceniony przez rynek doprowadzając do umocnienia dolara wobec pozostałych walut. Przemówienie prezes FED dołożyło kolejną cegiełkę, a tym samym dolar może zaliczyć dzisiejszą sesję do bardzo udanych.

 

 EURUSD interwał M5FXMAG forex podwyżki stóp w usa możliwe w najbliższych miesiącach 1


Michał Łyko

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ekspert japońskiej metody inwestowania Ichimoku Kinko Hyo - jednej z najstarszych metod analizowania oraz konstrukcji wykresów. Na rynkach finansowych od ponad 3 lat.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk