• Odbierz prezent
Podwójny szczyt na złocie? Cena złota po raz drugi ma problemy w okolicach 2000 dolarów

Od wielu miesięcy cena złota systematycznie pnie się ku górze, jednak po niemal pionowej fali wzrostowej, obecnie doszło do wyraźnej aktywacji strony podażowej. Czy może to przynieść większe problemy dla obozu byków?

Cena złota- sytuacja techniczna

Od dawna zapowiadaliśmy, że cena złota ma ustawiony celownik na szczyty wszech czasów. Faktycznie tak też się stało.

 złoto 10 lat

Wykres 1: Cena złota (10 lat)

Jednak obecnie mamy do czynienia, z sytuacją niewidzianą już od dawna. Na rynku dostrzegamy przeciwstawianie się strony podażowej. Oczywiście nie oznacza to, że trend jest już zakończony, natomiast należy rozważyć możliwość korekcyjnego cofnięcia. Punktem zaczepienia dla sprzedających jest na pewno potencjalna formacja podwójnego szczytu, która na razie jest jedynie hipotezą, ponieważ nie padły żadne sygnały. Jednak tak jak zawsze staramy, tak i tym razem, staramy się przygotowywać na różne możliwości rynkowych rozegrań, aby nie być nimi zaskoczeni. Z punktu widzenia rynkowych niedźwiedzi, kluczowym zadaniem jest sprowadzenie notowań w rejon 1900 dolarów, co otwierałoby drogę o kolejne 100 dolarów w dół. Właśnie tutaj znajduje się kluczowe wsparcie z perspektywy średnioterminowej i cena złota nie powinna go trwale przełamywać, aby kontynuacja trendu wzrostowego była niezagrożona.

 złoto 10 dni

Wykres 2: Cena złota (10 dni)

Ewentualne cofnięcie w rejon 1800 dolarów stwarzałby ciekawą szansę na przyłączenie się do obecnie panującej w średnim terminie tendencji. Oczekiwania po korekcie wciąż będą pozostawały pozytywne. W kolejnym ruchu w górę, cena złota powinna poradzić sobie z okrągłą, psychologiczną barierą 2000 dolarów.

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk