• Odbierz prezent
Podsumowanie sesji giełdowej. WIG-Energia po zielonej stronie rynku - solidne zwyżki notowań PGE

Warszawski parkiet w dniu wczorajszym wykazał się największą siłą w wśród rynków europejskich. Co więcej, najlepiej na krajowym rynku radził sobie segment blue chipów, co nie jest układem często obserwowanym w ostatnich tygodniach. WIG20 zyskał 1,79%, przy wzroście szerokiego WIG o 1,6%. Głównym motorem napędowym wzrostów były akcje CD Projektu (13,07%), które rosły po informacji o liczbie poprawek zawartych w najnowszej poprawce (tzw. patchu) do gry Cyberpunk 2077.

Inwestorzy oczekują,

iż patch znacząco poprawi stabilność gry, co pozwoli na jej powrót do sklepu Playstation. Ponadto w weekend pojawiły się przecieki jakoby CD Projekt planował aż 10 DLC, czyli dodatków do gry. Do powyższego trzeba dodać ponadto ogłoszenie nowej strategii spółki, którą poznamy już po zakończeniu dzisiejszej sesji. Chociaż perspektywy dla CDR wciąż pozostają mieszane to ostatnia komunikacja spółki może w krótkim terminie wspierać sentyment wśród kupujących.

Silnie w dniu wczorajszym zaprezentowała się także energetyka (WIG-Energia 2,56%)

PGE zyskało 3,04%, ENA 2,42%, a TPE 2,29%. Druga wyraźnie wzrostowa sesja na WIG20 pozwoliła notowaniom indeksu odejść od strefy wsparcia w okolicach poziomu 1900 pkt., co redukuje obecnie obawy o powrót trendu spadkowego na krajowym parkiecie. Aktualnie celem staje się powrót do poziomu 2020 pkt., który w ostatnich tygodniach wielokrotnie był testowany, co zawsze kończyło się niepowodzeniem. Ewentualne pokonanie powyższego oporu byłoby silnym sygnałem dla kupujących.

Na rynkach bazowych w dalszym ciągu obserwujemy rotację kapitału do tradycyjnych sektorów gospodarki

W dniu wczorajszym indeks Dow Jones zyskał 0,3%, przy spadku Nasdaq 100 o 0,1%. Najgorzej na amerykańskim rynku wypadł natomiast Russell 2000 (-2,81%), czyli indeks małych spółek, które to od listopada ub.r. były preferowanym przez inwestorów segmentem rynku.

OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

Przy braku istotniejszych odczytów makroekonomicznych inwestorzy na krajowym parkiecie będą szukali sygnałów z rynków bazowych. Notowania kontraktów terminowych na S&P 500 i DAX 30 w godzinach porannych wskazują na neutralne otwarcie. W dalszych godzinach strona popytowa może próbować kontynuować wzrosty z ostatnich dwóch sesji. Prawdopodobnie znów jedną z najciekawszych spółek będzie dziś CDR w związku z planowanym na południe ogłoszeniem nowej strategii spółki.


BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk