• Odbierz prezent
Podsumowanie sesji giełdowej: kurs akcji JSW w górę o ponad 4,5 proc.!
Z artykułu dowiesz się:

  • o notowaniach indeksów giełdowych,
  • jak zakończyła się sejsa na GPW,

Podczas dzisiejszej sesji na rynku akcji w Europie obserwujemy niewielką realizację zysków. Główne indeksy giełdowe w Europie rozpoczęły dzień od spadków, a negatywny sentyment utrzymuje się w kolejnych godzinach. Niemniej zmienność jest wyraźnie ograniczona. Niemiecki indeks giełdowy, podobnie jak francuski CAC40 tracą 0,4%, z kolei londyński FTSE100 notowany jest na wysokości poziomu wczorajszego zamknięcia.

Dzisiejsze spadki wydają się jedynie realizacją zysków po ostatniej wzrostowej serii, co na razie nie zagraża głównej tendencji, która pozostaje wzrostowa. Co prawda korekta na rynku akcji może pojawić się w każdej chwili, jednak na razie brakuje sygnałów, które mogłyby sugerować głębsze cofnięcie. Patrząc na nasz polski parkiet, indeks dwudziestu największych spółek koryguje wczorajsze silne wzrosty. W środę WIG20 zamknął się 2,4% wyżej, tuż pod okrągłym poziomem 1900 pkt, a dziś traci 0,4%. Wśród największych spółek najgorzej radzi sobie dziś Santander Bank Polska, gdzie przecena sięga 2%, z kolei na plus wyróżniają się JSW z wynikiem +4,5%, oraz CCC, które rośnie ponad 3,5%.

WIG20 odbił się dzisiaj od oporu przy wspomnianym poziomie 1900 pkt, który pozostaje kluczową zaporą podażową w krótkim terminie. Jeśli nie zostanie on pokonany, istnieje ryzyko wykonania korekty.  Jeśli chodzi o sesję w Stanach Zjednoczonych, ta rozpoczyna się na niewielkim plusie. Russell i S&500 zyskują 0,1%, podczas gdy Dow Jones i Nasdaq notowane są prawie 0,3% wyżej. Większe ruchy z pewnością pojawią się podczas jutrzejszej sesji, kiedy poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy. Raport zostanie opublikowany o godzinie 14:30.    


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk