• Odbierz prezent
Podczas przesłuchania Powella przez Senat w centrum uwagi znów będzie inflacja

Prezes Rezerwy Federalnej USA Jerome Powell stanie w czwartek przed Senacką Komisją Bankową, gdzie prawdopodobnie ponownie zostaną mu zadane pytania o wyższą niż oczekiwana inflację.Tym razem przesłuchanie będzie prowadzone przez parlamentarzystów, których głos może być kluczowy przy decyzji o ewentualnym powołaniu go na kolejną kadencję.

Przesłuchanie rozpocznie się o 15.30 polskiego czasu. Przed jego rozpoczęciem Powell ma wygłosić takie samo oświadczenie wstępne, jak w środę przed Komisją Usług Finansowych Izby. Podczas środowego wystąpienia Powell zobowiązał sie do zaoferowania amerykańskiej gospodarce "ogromnego wsparcia", by mogła ona wrócić do dobrej kondycji po pandemii koronawirusa, co było sygnałem, że mimo przyspieszenia inflacji nie widzi on potrzeby zmiany polityki i wycofywania wsparcia.


Reuters

Reuters – należąca do spółki Thomson Reuters agencja prasowa z siedzibą w Londynie. Do 1916 roku znana jako Reuter's. Główna siedziba Reuters Group mieściła się od 1939 w Londynie przy Fleet Street, a od 2005 znajduje się na Canary Wharf.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk