• Odbierz prezent
Początek sesji dla FW20 lekko wzrostowy

Wczorajsza sesja przyniosła mocne spadki na rynkach zachodnioeuropejskich, które ogarnęły swoim zasięgiem również nasz region. O ile początek sesji był raczej neutralny, o tyle w dalszej jej części pojawiły się dwa mocne impulsy spadkowe zbieżne w czasie ze wstępnymi odczytami PKB za II kw dla Niemiec oraz USA.

W obu przypadkach zostało wykazane bardzo duże załamanie, które zwiększa obawy o tempo szacowanego odbicia w drugim półroczu. Na wykresie dziennym FW20 wysoka spadkowa świeca marobuzu przy podwyższonych obrotach ma silnie podażowy wydźwięk. Bieżący kurs pozostaje jeszcze w granicach kilkutygodniowego trendu bocznego, jego podstawa przebiega w pobliżu 1735 pkt. Wcześniejszy kanał wzrostowy przestaje już obowiązywać. Na MACD pojawił się sygnał sprzedaży.

Na wykresie 60-min notowania zeszły poniżej poprzedniego dołka. Na podstawie wcześniejszej lokalnej zwyżki oraz współczynników Fibonacciego najbliższy poziom docelowy (wsp. 1,618) jest szacowany w pobliżu 1756 pkt., kolejna barier (wsp. 2,618) to 1702 pkt. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. Opublikowane po zamknięciu sesji w USA dobre wyniki finansowe największych tuzów IT pchnęły wyceny futures na Nasdaq100 i S&P500 mocno w górę, usuwając w cień publikowany wcześniej dramatyczny raport o PKB. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt o zmianie PKB dla strefy euro oraz raport o dochodach i wydatkach amerykanów. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Początek sesji dla FW20 lekko wzrostowy - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk