• Odbierz prezent
Początek korekty na kursie dolara amerykańskiego. Sytuacja na USD/PLN

Poniższy wykres przedstawia wycenę polskiej waluty w stosunku do amerykańskiego dolara. Na interwale 4-godzinowym przedstawione zostały ostatnie cztery tygodnie notowań. Skala wahań obejmuje początkowy wierzchołek po kursie 3,9450 i ostatnie minima na poziomie cenowym 3,6850.

W tym dość krótkim okresie czasu wartość polskiej waluty zdecydowanie wzrosła. Odnosimy się tutaj oczywiście do amerykańskiego dolara, który tracił na większości rynków w tym okresie.

Początek korekty na kursie dolara - 1

Wykres kursu dolara amerykańskiego

Wykres kursu dolara USDPLN - interwał H4

Obecnie kurs dolara do złotego USD/PLN próbuje ukształtować dołek i wygenerować średnioterminową korektę wzrostową. Kluczowym oporem z przełomu lipca i sierpnia jest tutaj poziom cenowy 3,7800. Traktujemy tą strefę jako poziom kierunkowy dla uczestników rynku, który ogranicza kurs przed większym rozwinięciem korekty.

Targetem dla obecnego odreagowania jest bowiem poziom cenowy 3,8800. Wyznaczony on został z układu overbalance, który widoczny jest na szerokim interwale dziennym. Biorąc pod uwagę dynamiki wcześniejszych spadków, wskazywany pułap podażowy jest jak najbardziej realny do osiągnięcia w przeciągu kilku sesji.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk