• Odbierz prezent
Początek dzisiejszej sesji zapowiada się wzrostowo

Piątkowa sesja minęła bez większych emocji na krajowym rynku na co wpływ prawdopodobnie miała absencja inwestorów amerykańskich i nieczynne w piątek giełdy w US. Kurs FW20 zamknął się ledwie o 1 pkt. wyżej od kursu odniesienia, w trakcie sesji zakres wahań wyniósł maksymalnie 15 pkt.

Jednocześnie istotnie obniżył się wolumen obrotu. Na wykresie dziennym notowania pozostają w fazie kilkutygodniowej konsolidacji. Kurs powrócił ponad przebieg średniej 15-sesyjnej. W szerszej perspektywie jest możliwy do wyodrębnienia trzymiesięczny kanał wzrostowy. W ubiegłym tygodniu była testowana jego podstawa. Na diagramie 60-min przebieg wykresu cenowego dużej części czwartkowej i całej piątkowej sesji jest płaski. Uwagę zwraca zachowanie MACD i obecny sygnał sprzedaży.

Początek dzisiejszej sesji zapowiada się jednak wzrostowo, a przesłanką ku temu są notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne, które istotnie zyskują od piątkowego popołudnia. Silny optymizm obejmuje dziś giełdy azjatyckie, głównie Chiny, dla których ostatnie odczyty makro, zwłaszcza piątkowy PMI w sektorze usług, podbudowują pozytywne nastroje. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane o sprzedaży detalicznej w strefie euro oraz popołudniowe odczyty wskaźników PMI i ISM dla sektora usług w US. Rano pojawił się raport o zamówieniach w niemieckim przemyśle, szacowany wzrost w ujęciu miesięcznym był jednak niższy od prognoz (10,4% vs. prognozowane 15%). /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Początek dzisiejszej sesji zapowiada się wzrostowo - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk