• Odbierz prezent
Poćwicz z nami geometrię rynku
fot. freepik.com

Poćwicz z nami geometrię rynku!

Ten artykuł rozpocznie pewien cykl. Będzie on na bieżąco aktualizowany. Chciałbym poprzez pewne ćwiczenia wymusić na Was odpowiednią reakcję.


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

Na czym ma to polegać?

Będę tutaj prezentował screeny z platformy z historyczną bądź aktualną sytuacją danego instrumentu. Będę chciał abyście wspólnie ze mną dokonali analizy danego wycinku wykresu. Także pierwszy wpis będzie wyglądał jak "zadanie domowe", a w kolejnym będę pokazywał jego rozwiązanie.

 

Na dobry początek chciałbym abyś na poniższym wykresie:

1) określił trend

2) wyznaczył możliwe układy korekcyjne (korekta prosta/korekta pędząca, korektę nieregularną pomijam)

3) wyznaczył możliwe układy harmoniczne

 

Przykład 1 / Zadanie 1

usdjpy

Screen dotyczy aktualnej sytuacji na rynku USDJPY. Dla ułatwienia możesz odnaleźć ten fragment wykresu na swojej platformie inwestycyjnej. Początek wykresu 28.03.2016.

Podpowiedź: na screenie na pewno zajdziesz przynajmniej 3 układy korekty pędzącej 1:1 , dwa układy korekty prostej 1:1 oraz 1 układ harmoniczny zewnętrzny.


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk