• Odbierz prezent
Po sukcesie Drug Dealer Simulator na PC, Movie Games i Punch Punk Games zapowiadają wersję VR-ową!

Movie Games, warszawski producent i wydawca gier notowany na rynku NewConnect, podpisał umowę z Punch Punk Games na przygotowanie portingu oraz wydanie gry na platformy HTC VIVE, OCULUS, oraz inne urządzenia VR. Zamiarem producenta jest dać graczom tytuł, który dzięki wirtualnej rzeczywistości w stu procentach pozwoli im wczuć się w klimat przestępczego półświatka oraz pozwoli Spółce zdywersyfikować źródła monetyzacji produkcji.

- Po sukcesie Drug Dealer Simulator na PC zdecydowaliśmy o przygotowaniu wersji VR-owej. Do współpracy zaprosiliśmy Punch Punk Games, które od dłuższego czasu angażuje się w projekty dedykowane technologii wirtualnej rzeczywistości. Liczymy, że wspólnie stworzymy projekt, który powtórzy sukces wersji PC-towej na miarę rynku VR – informuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Światowa premiera Drug Dealer Simulator na platformie Steam odbyła się w połowie kwietnia. Gra zebrała bardzo dobre recenzje i opinie wśród graczy. Koszty produkcji zwróciły się w niecałą godzinę od rozpoczęcia sprzedaży. Przez kilka godzin DDS znajdował się na pierwszym miejscu globalnej listy bestsellerów. W ciągu 72 godzin tytuł trafił do prawie 55 tys. osób, a 11-stego dnia obecności na Steamie sprzedaż gry przekroczyła 100 tys. kopii.

- Bardzo się cieszymy, że możemy tworzyć wersję VR-ową hitu Movie Games. Czujemy się mocni w tym obszarze, ponieważ od jakiegoś czasu zdobywamy w nim doświadczenia. Strategia Punch Punk Games zakłada produkcję zarówno własnych projektów, jak również tworzenie gier VR i symulatorów na zlecenie. W technologii wirtualnej rzeczywistości widzimy olbrzymi potencjał. Czas pandemii jeszcze bardziej uwydatnił zainteresowanie VR-em. Szacuje się, że jeszcze w tym roku sprzedaż gogli do AR/VR wyniesie ponad 7 mln sztuk, co oznacza niemal 25 proc. wzrost w stosunku do 2019 roku. Prognozy na kolejne lata są jeszcze lepsze. Chcemy być beneficjentami tego rynku, dlatego już dziś aktywnie w nim działamy – mówi Krzysztof Grudziński, prezes Punch Punk Games. - W planach na ten rok mamy także drugi mocny tytuł, o którym będziemy informować wkrótce - dodaje.

Drug Dealer Simulator zabiera gracza w świat ciemnych zaułków, podejrzanych podwórek i szemranych typków, gdzie z pozycji niewiele znaczącego osiedlowego dealera podążać będzie drogą zmierzającą do pozycji narkotykowego bossa. Jednak przeprawa ta nie będzie prostą przygodą – na drodze gracza staną zarówno służby specjalne, jak i konkurencja. Zadaniem grającego będzie więc zarówno przetwarzanie produktów, kontakt z dostawcami, zarządzanie zasobami i rozbudowa produkcji, ale także strategiczne zawieranie sojuszy, planowanie dostaw czy obserwacja zachowania patroli policyjnych.

- Chcemy dać graczom możliwość wczucia się w dilera narkotyków w stu procentach, dlatego podjęliśmy współpracę z Punch Punk Games, które będzie odpowiedzialne za porting gry na platformy VR-owe takie jak HTC VIVE, OCULUS oraz inne. Naszym zdaniem wirtualna rzeczywistość to bardzo perspektywiczny segment branży gamingowej. Wersja Drug Dealer Simulator na VR pozwoli graczom w pełni wczuć się w klimat ulicznego świata. Jest to również jeden z zapowiadanych wcześniej dodatkowych sposobów na monetyzację dobrze przyjętej gry – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

- W planach na ten rok mamy także drugi mocny tytuł, o którym będziemy informować wkrótce - dodaje prezes Punch Punk Games, Krzysztof Grudziński.

W związku z bardzo dużym sukcesem Drug Dealer Simulator, Spółka zamierza kontynuować produkcję oraz wydawnictwo gier związanych z szeroko pojętą tematyką uliczną. W tym celu powołane zostało nowe studio True Games, którego celem będzie tworzenie gier we wspomnianej wyżej tematyce. Inwestorami w nowej spółce zostali znani raperzy, „Sokół” oraz „Małolat”, który brał czynny udział w kampanii promocyjnej Drug Dealer Simulator oraz został szefem nowego studia.

https://store.steampowered.com/app/682990/Drug_Dealer_Simulator/

O spółkacj:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z prawie 30-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Punch Punk Games – studio założone w 2016 roku, które koncentruje się na grach o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z silną narracją i filmowym stylem opowiadania. Celem PPG jest zbudowanie studia klasy Indie Premium. Debiutancka produkcja studia – Apocalipsis. Harry at the end of the world, została wyróżniona, m.in. przez prestiżowy Guardian, jako jedna z 10 najciekawszych gier Indie na świecie w 2017 roku. http://punch-punk.com/


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk