• Odbierz prezent
sesja gpw

Ustanowienie nowych rekordów przez indeks WIG na ten moment nie okazało się dla giełdy pozytywnym sygnałem. Od wczorajszego poranka obserwujemy spadki, które przedłużają się na początek środowej sesji. Po 30 minutach WIG traci 0,23%.

 

WIG20 na początku sesji traci 0,33%. Najmocniej tracą Energa (-1,58%) i PKN Orlen (-1,37%). Na plusie mamy obecnie tylko 6 z 20 spółek indeksu. Najwięcej zyskują JSW (+0,85%) i Pekao (+0,78%).

Słabo spisują się również średnie spółki – indeks mWIG40 traci 0,26%. Lepiej wygląda sytuacja spółek mniejszych, które przy okazji ostatnich wzrostów na giełdzie nie radziły sobie tak dobrze jak większe podmioty. Dziś indeks sWIG80 idzie w górę o 0,18%.

 

W przekroju sektorowym widzimy przewagę spadków – zyskuje tylko 4 z 14 indeksów sektorowych. Najlepiej radzą sobie spółki farmaceutyczne (WIG-LEKI rośnie o 1,08%), które wczoraj zaliczyły słabą sesję na tle innych sektorów. Najmocniej w dół idą spółki paliwowe – WIG-PALIW traci 1,20%.

Na całym parkiecie mamy 122 (28%) spółek zyskujących i 97 (22%) tracących, co dobrze pokazuje, że giełda jest ciągnięta w dół przez spółki większe, których jest mniej. Najwięcej zyskuje NanoGroup (+9,02%), a największe spadki notuje Krakchemia (-7,28%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk