• Odbierz prezent
Po ostrych spadkach DAX odbija 8% w górę! Sprawdzamy też notowania Brand24, Netflix i CDA

Tydzień zamyka się gigantycznymi spadkami na światowych giełdach. WIG20 jest na poziomach z 2009 roku, kiedy to mieliśmy do czynienia z kryzysem bankowym. DAX cały tydzień na czerwono, jednak dzisiejszy dzień przynosi lekkie ostudzenie emocji i piątkowa sesja przynosi +7.96 proc. Stany Zjednoczone podejmują kolejne działania luzowania polityki monetarnej, awersja do ryzyka pozostaje. Administracja Trumpa ogłosiła w środę zakaz lotów pasażerskich z Europy, jako sposób na minimalizowanie skutków wirusa w kraju. Notowania linii lotniczych po obu stronach Atlantyku znacznie ucierpiały.

Ciekawie wyglądają notowania spółki, Brand24 (+5.26 proc.). Firma zajmująca się monitorowaniem internetu w sierpniu zeszłego roku odnotowała znaczące straty po informacji amerykańskiej edycji „Business Insider”, gdzie Brand24 został wymieniony jako firma pozyskująca prywatne dane użytkowników. W tym tygodniu sytuacja wraca do normy po komunikacje firmy, w którym dowiadujemy się, że współpraca z Facebookiem oraz Instagramem zostaje wznowiona. Brand24 do kilku tygodni ma odzyskać dostęp do profili w tych serwisach. Akcje spółki po tej informacji poszybowały w górę.

Podczas kwarantanny trzeba sobie znaleźć jakąś rozrywkę, przynajmniej takiego zdania są inwestorzy. Jedną z najmocniej zyskujących spółek na GPW oprócz makaronów polskich jest CDA (+7.62 proc.), serwis zajmujący się dostarczaniem seriali oraz filmów w płatnym modelu subskrypcyjnym. Marzec był dla akcji CDA przełomowy, ponieważ z ceny 14 zł na akcję mamy obecnie ponad 22 zł. Podczas tak gwałtownych spadków na większości walorów, cieszą informacje o przebłyskach polskich spółek, oby trwały jak najdłużej. Wydawać by się mogło, że amerykański odpowiednik też będzie zyskiwał. Teoria nie zawsze się jednak sprawdza, akcje Netflixa w tym miesiącu mocno tracą, a ich cena jest już poniżej 320 USD.

Rynek patrząc na poszczególne kraje, odnotowuje lekkie wzrosty. Piątek trzynastego o dziwo napawa optymizmem. Polskie blue chipy na dzisiejszej sesji zyskują +7.11 proc. Francuski indeks CAC 40 również +9.62 proc. Pozostaje nam czekać na otwarcie giełd za oceanem o 15.30.

Notowania: WIG20

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WIG20/

Karol Piotrowski

Redaktor portalu FXMAG.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk