• Odbierz prezent
PlayWay ze wzrostem zysków o ponad 80%, ale kurs akcji spada

Jedna z czołowych spółek gamingowych na warszawskim parkiecie, jaką jest PlayWay, opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Mimo tego, że spółka znacząco poprawiła wyniki w porównaniu do poprzedniego roku, to okazały się one zauważalnie niższe od oczekiwań analityków. Na otwarciu piątkowej sesji kurs akcji PlayWay spada o ponad 6%.

 

PlayWay w I kwartale przychody ze sprzedaży na poziomie 31,4 mln złotych, wobec 22,34 mln złotych rok wcześniej, co jest wynikiem lepszym o 75% r/r, lecz jednocześnie niższym od oczekiwań analityków, którzy prognozowali przychody na poziomie 40 mln złotych.

Zysk netto (przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej) wyniósł 21,2 mln złotych, w porównaniu do 11,59 mln złotych rok wcześniej, co jest poprawą rentowności o 83%. Jest to jednocześnie wynik wyższy od prognoz analityków (19,6 mln PLN).

Wynik EBITDA PlayWay wyniósł 23,5 mln złotych i był tym samym wyższy o niemal 90% w perspektywie rocznej (12,45 mln PLN).

W porównaniu do poprzedniego kwartału przychody spadły o 10%, zaś zysk netto o niecałe 35%.

 

Przepływy pieniężne w I kwartale wzrosły niemal dwukrotnie, do 17,1 mln złotych.

 

Na piątkowej sesji kurs znajdujących się w mocnym trendzie wzrostowym akcji PlayWay spada o ponad 6%, osiągając kurs 459,5000 PLN. Negatywna reakcja akcjonariuszy może być spowodowana księgowaniem zysków po publikacji wyników, a także rozczarowaniem w kwestii przychodów znacznie niższych od oczekiwań.

Czytaj także: CD Projekt znów zaskakuje wynikami - zyski ze sprzedaży wzrosły o ponad 400%!

CD Projekt, czołowa spółka na warszawskim parkiecie i jednocześnie największy europejski producent gier, opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Okazały się one znacznie wyższe od oczekiwań analityków, szczególnie w zakresie osiągniętego zysku. Spółka zanotowała również o niemal 140% wyższ.. Czytaj
CD Projekt znów zaskakuje wynikami - zyski ze sprzedaży wzrosły o ponad 400%!

 

Notowania: PlayWay SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PLW/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk