• Odbierz prezent
Playway z wyższymi przychodami i słabszym zyskiem za I półrocze

Spółka gamingowa Playway opublikowała w poniedziałek 30 września wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r.  W perspektywie kwartalnej okazały się one zauważalnie lepsze od zeszłorocznych rezultatów, zarówno pod względem przychodów ze sprzedaży, jak i osiągniętych zysków, spółka osiągnęła jednak nieznacznie niższy zysk za półrocze. Mimo tego, kurs Playway na poniedziałkowej sesji traci niewiele ponad 2%.

 

Playway w drugim kwartale osiągnął skonsolidowany zysk w wysokości 16,54 mln złotych netto, w porównaniu do 15,55 mln złotych netto rok wcześniej, co jest wzrostem o ponad 6,3%. W perspektywie kwartalnej o ponad 25,5% wzrosły również przychody ze sprzedaży - w ujęciu skonsolidowanym wyniosły one 32,98 mln złotych, w porównaniu do 26,26 mln złotych rok wcześniej.

W perspektywie półrocznej skonsolidowany zysk netto wyniósł 28,13 mln złotych, wobec 30,35 mln złotych rok wcześniej, co jest spadkiem o ponad 7,1%. Przychody ze sprzedaży w pierwszym półroczu 2019 r. wyniosły 55,55 mln złotych, w porównaniu do 38,2 mln złotych w pierwszym półroczu 2018 r. (wzrost o 45%).

 

Niższe zyski w ujęciu półrocznym, wobec jednoczesnego wzrostu przychodów ze sprzedaży o ponad 45% spowodowane są przede wszystkim skupieniem się na produkcji nowych gier, których premiera planowana jest na 2020 r., takich jak 'Bum Simulator', 'Car Mechanic 19 Mobile', 'Junkyard Simulator', 'The Beast Inside', 'Deadliest Catch' oraz 'Mr. Prepper’.

 

PlayWay jest warszawską spółka gamingową istniejącą od 2011 r., notowaną na warszawskim parkiecie od października 2016 r. i będącą drugą pod względem wielkości spółką sektora gamingowego na GPW (po CD Projekt). PlayWay produkuje głównie gry symulacyjne (najpopularniejsze to Car Mechanic Simulator i Thief Simulator), w tym również na platformy mobilne.

 

Mimo kolejnego znacznego wzrostu przychodów ze sprzedaży, akcjonariusze PlayWay nie zareagowali optymistycznie na wyniki spółki - kurs akcji aktualnie spada o ponad 2%, osiągając cenę 187,4000 PLN.

Czytaj także: PlayWay notuje prawie dwukrotny wzrost przychodów. Kurs wystrzelił

Spółka gamingowa PlayWay opublikowała w czwartek 30 maja wyniki kwartalne za 1Q 2019 r. Mimo niższych zysków niż w zeszłym roku, spółka zanotowała aż 98% wzrost przychodów w stosunku do pierwszego kwartału zeszłego roku, co okazało się wynikiem zauważalnie wyższym od oczekiwań analityków.   PlayW.. Czytaj
PlayWay notuje prawie dwukrotny wzrost przychodów. Kurs wystrzelił

 

Notowania: PlayWay SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PLW/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk