• Odbierz prezent
PlayWay z wynikami za III kwartał 2020 r. Zysk wyższy o ponad 200% , a akcje spółki w dół

Wyniki finansowe za III kwartał znanej spółki z branży gier PlayWay były znacznie wyższe niż przed rokiem. Nie sprostały jednak oczekiwaniom analityków.

 

W godzinach nocnych PlayWay opublikował wyniki kwartalne. W trzecim kwartale przychody ze sprzedaży wyniosły 32,8 mln zł wobec 20,8 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 57,7% rok do roku. Uzyskane przychody okazały się jednak niższe o 32,8% od szacunków analityków na poziomie 48,8 mln zł.

Osiągnięty zysk operacyjny wzrósł o 93,1% w stosunku do analogicznego kwartału zeszłego roku. Wyniósł on 22,8 mln zł w porównaniu do 11,8 mln zł rok wcześniej. Analitycy spodziewali się jednak więcej. Konsensus zakładał zysk operacyjny na poziomie 34,5 mln zł.

Zysk netto jednostki dominującej wyniósł 21,7 mln zł w porównaniu do 6,9 mln zł przed rokiem. Pomimo, że osiągnięty zysk był wyższy o 214% niż przed rokiem, nie sprostał oczekiwaniom analityków, którzy spodziewali się zysku netto na poziomie 26,8 mln zł.

Na piątkowej sesji na GPW kurs akcji PlayWay jest notowany na sporym minusie. W pierwszej połowie sesji akcje spółki kosztują 555 zł, co stanowi spadek o 8,72%.

Notowania: PlayWay SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PLW/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk