• Odbierz prezent
PlayWay z raportem sprzedażowym. Dowiedz się, jak sprzedaje się gra Car Mechanic Simulator na konsole

Spółka z branży gier przedstawiła popremierowy raport sprzedażowy dotyczący gry Car Mechanic Simulator na konsole. Wstępne dane wyglądają obiecująco.

 

28 czerwca spółka PlayWay przedstawiła popremierowy raport sprzedażowy dotyczący gry Car Mechanic Simulator na konsole. Spółka poinformowała, że na podstawie otrzymanych dotychczas niepełnych danych sprzedażowych po 72 godzinach od rozpoczęcia sprzedaży gra Car Mechanic Simulator w wersji na konsole XBOX 1 została pobrana ponad 23 tysiące razy, a szacowany przychód brutto przekroczył 650 tysięcy USD.

Spółka dodała w swym raporcie, że obecnie nie posiada danych dotyczących sprzedaży gry na konsole Playstation 4. Wspomniano też, że według serwisu vgchartz.com na rynku jest obecnie więcej takich konsoli.

Spółka w swym raporcie poinformowała także, że jeśli chodzi o sprzedaż pudełkową tej gry, dotychczasowe niepełne dane wskazują na ponad 1500 sztuk aktywacji. Wyprodukowano około 70 tysięcy sztuk tej wersji, z czego około 35% przypada na Xbox 1. Jednak już po 2 dniach od rozpoczęcia sprzedaży uznano, że jest to zbyt mała ilość biorąc pod uwagę aktualną sprzedaż i jakość produktu, więc niebawem może ruszyć produkcja dodatkowych egzemplarzy.

Spółka planuje wydawać kolejne dodatki DLC na obie konsole, a także dodać kolejne wersje językowe gry. Będzie także długofalowo prowadzone wsparcie marketingowe.

Raport sprzedażowy ucieszył inwestorów. W pierwszych godzinach sesji na GPW cena akcji spółki PlayWay wzrósł o ponad 1%.

Czytaj także: PlayWay z kolejnymi grami na rynku chińskim

7 czerwca spółka PlayWay poinformowała o zawarciu umowy na dystrybucję kolejnych gier na rynek chiński.   7 czerwca spółka gamingowa PlayWay poinformowała, że w tym dniu zawarła umowę z Entropy Game Global Limited z siedzibą w Hong-Kongu (należącą do grupy Tencent) na dystrybucję kolejnych gier z .. Czytaj
PlayWay z kolejnymi grami na rynku chińskim

Notowania: PlayWay SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PLW/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk