• Odbierz prezent
PlayWay wchodzi na chiński rynek gier - akcje spółki mocno w górę

Kolejny z polskich producentów gier wszedł współpracę z chińskim dystrybutorem, zyskując dostęp do ogromnego rynku. W reakcji na tę informację akcje spółki wyraźnie rosną.

 

W sobotę, w raporcie bieżącym nr 47/2018 spółka PlayWay poinformowała o zawarciu umowy z Shenzhen Tencent Computer Systems Company Limited na dystrybucję gier na rynku chińskim. Pierwszym tytułem, który trafi na ten rynek będzie „Demolish & Build 2018”. Gra czeka jeszcze na swoją premierę, która ma zostać ustalona w późniejszym terminie.

 

PlayWay to kolejna polska spółka gamingowa, która poprzez współpracę z Tencent wchodzi na ogromny rynek w Chinach. Wcześniej umowę z tym chińskim dystrybutorem podpisał 11 bit studios. W ramach tej umowy Tencent uzyskał wyłączność na dystrybucję gry „Moonlighter” w Chinach.

 

Współpraca z Tencent otwiera polskim producentom gier ogromny rynek. Jest on jednak również bardzo wymagający ze względu na specyficzny gust graczy w Azji. W reakcji na podpisanie umowy z Tencent wcześniej obserwowaliśmy kilkuprocentowy wzrost cen akcji 11 bit studios. W przypadku PlayWay reakcja inwestorów jest nawet silniejsza. Dziś notowania na GPW otwarły się 6,2% wyżej od piątkowego zamknięcia, a w pierwszych minutach sesji wzrosty sięgały nawet 7,75%.

 

PlayWay

playway


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk