• Odbierz prezent
PlayWay spółka

29 listopada spółka z branży gier PlayWay przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał. Okazały się one dużo lepsze niż przed rokiem. Znacznie przewyższyły także oczekiwania analityków.

 

29 listopada po zakończeniu sesji na GPW spółka z braży gier PlayWay opublikowała wyniki finansowe za III kwartał 2019 r.

W trzecim kwartale przychody ze sprzedaży wyniosły 33,6 mln zł wobec 20,2 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 61% rok do roku. Okazały się one o 23% wyższe od konsensusu analityków na poziomie 27,2 mln zł. EBITDA wyniosła 26,1 mln zł, przewyższając oczekiwania analityków, którzy spodziewali się wyniku EBITDA na poziomie 17,2 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 26 mln zł wobec 11,8 mln zł przed rokiem, co stanowi wzrost o 119,8% rok do roku. W trzecim kwartale Grupa PlayWay osiągnęła zysk netto w wysokości 28,2 mln zł wobec 8,6 mln zł rok wcześniej. Zysk netto jednostki dominującej wyniósł 26,2 mln zł wobec 6,9 mln zł przed rokiem, co stanowi wzrost o 280,5% rok do roku. Osiągnięty przez spółkę zysk netto znacznie przewyższył oczekiwania analityków. Okazał się on wyższy o 121,8% od konsensusu analityków na poziomie 11,8 mln zł.

W okresie pierwszych trzech kwartałów 2019 r. przychody ze sprzedaży wyniosły 81,3 mln zł wobec 55,1 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. W tym czasie zysk z działalności operacyjnej wyniósł 61,7 mln zł wobec 35,7 mln zł rok wcześniej. EBITDA wyniosła 61,9 mln zł w porównaniu do 35,8 mln zł rok wcześniej. W okresie trzech kwartałów zysk netto Grupa PlayWay osiągnęła zysk netto w wysokości 61,5 mln zł wobec 43,3 mln zł przed rokiem. W tym okresie zysk netto jednostki dominującej wyniósł 54,3 mln zł wobec 37,2 mln zł rok wcześniej.

Spółka PlayWay jest obecna na GPW od 2016 r. Zasłynęła z takich gier, jak m.in. Car Mechanic Simulator, Farm Manager, Agony.

Czytaj także: Playway z wyższymi przychodami i słabszym zyskiem za I półrocze

Spółka gamingowa Playway opublikowała w poniedziałek 30 września wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r.  W perspektywie kwartalnej okazały się one zauważalnie lepsze od zeszłorocznych rezultatów, zarówno pod względem przychodów ze sprzedaży, jak i osiągniętych zysków, spółka osiągnęła jednak .. Czytaj
Playway z wyższymi przychodami i słabszym zyskiem za I półrocze

Notowania: PlayWay SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PLW/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk