• Odbierz prezent
PlayWay podaje dane o sprzedaży dwóch gier - akcje w górę

Akcje spółki gamingowej PlayWay rosną dziś wyraźnie na otwarciu sesji. Jest to reakcja na dane o sprzedaży gier House Flipper i Car Mechanic Simulator 2018.

 

Spółka PlayWay podała dziś rano w raporcie bieżącym nr 52/2018 dane na temat sprzedaży gier House Flipper i Car Mechanic Simulator 2018. Do dziś (czwartek, 9 sierpnia) do sprzedaży do klientów w sklepach online, oraz w dystrybucji detalicznej trafiło ponad 0,5 mln sztuk każdej z tych gier.

„Gra House Flipper, która miała swoją premierę na platformie STEAM w dniu 17.05.2018 r. sprzedała się obecnie w większych ilościach niż Car Mechanic Simulator 2018 od początku premiery _która miała miejsce w lipcu 2017 r.” – wskazuje spółka.

PlayWay dodaje, że ponad 0,5 mln graczy wciąż oczekuje na zakup Gry House Flipper na listach typu Wishlist.

 

Inwestorzy wydają się zadowoleni z takiej informacji, na co wskazuje reakcja na giełdzie. Notowania PlayWay otworzyły się dziś luką wzrostową na poziomie 171,0 zł, co oznacza wzrost w stosunku do wczorajszego zamknięcia o 2,4%. Po chwilowym wahnięciu w dół cena akcji spółki dalej rośnie.

 

PlayWay

playway


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk