• Odbierz prezent
PlayWay GPW spółka

W komunikacie z 20 kwietnia spółka PlayWay poinformowała o dacie premiery długo oczekiwanej gry „Agony”. Inwestorów ucieszyła ta wiadomość, gdyż cena akcji spółki wzrosła.

 

Długo oczekiwana premiera

PlayWay jest producentem i wydawcą gier. Spółka jest notowana na głównym parkiecie GPW od 2016 r.

20 kwietnia przed sesją spółka poinformowała w komunikacie o planowanym terminie premiery gry „Agony”. Zgodnie z podaną informacją, sprzedaż gry rozpocznie się w dniu 29 maja 2018 r. Sprzedaż gry będzie prowadzona w sklepach detalicznych i online. Gra będzie dostępna w wersji na PC oraz konsole Xbox One i SP4. Jednocześnie spółka poinformowała, że certyfikacja gry na konsolach PS4 i Xbox One została pozytywnie zakończona, a gra uzyskała najwyższy rating tj. +18.

 

O czym jest gra?

Gra „Agony” jest produkcją z gatunku survival horroru. Bohater gry trafia do piekła i musi znaleźć sposób, by się z niego wydostać. Na swej drodze spotyka różne demony. Interesującym elementem „Agony” jest to, że główny bohater nic nie pamięta ze swej przeszłości, a jednym z celów gry jest odkrycie własnej tożsamości i przyczyn, z powodu których został zesłany do piekła. Z pewnością miłośnicy horrorów się nie zawiodą, gdyż gra jest bardzo dopracowana wizualnie.

 

Oprócz miłośników gier, na premierę „Agony” cieszą się także inwestorzy, gdyż cena akcji PlayWay w dniu dzisiejszym wzrosła.

 

FXMAG akcje playway planuje premierę gry "agony" playway gpw spółka 1

 Wykres PlayWay - interwał 5 min

 

Dalsze plany

To jeszcze nie koniec atrakcji, gdyż w komunikacie z 2 kwietnia spółka informowała o planowanych premierach 10 gier w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Strategia spółki zakłada wydanie jak największej liczby gier o różnorodnej tematyce. Na pewno każdy z miłośników gier znajdzie wśród nich coś dla siebie. Jak do tej pory, spółka zasłynęła z gier takich jak m.in. „The Way”, „Car Mechanic Simulator”, „Gold Rush”, gier o tematyce rolniczej.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk