• Odbierz prezent
PlayWay notuje prawie dwukrotny wzrost przychodów. Kurs wystrzelił

Spółka gamingowa PlayWay opublikowała w czwartek 30 maja wyniki kwartalne za 1Q 2019 r. Mimo niższych zysków niż w zeszłym roku, spółka zanotowała aż 98% wzrost przychodów w stosunku do pierwszego kwartału zeszłego roku, co okazało się wynikiem zauważalnie wyższym od oczekiwań analityków.

 

PlayWay w pierwszym kwartale 2019 r. osiągnął 11,59 mln złotych zysku netto, wobec 14,81 mln złotych zysku netto w pierwszym kwartale zeszłego roku , co jest spadkiem o ponad 21%. Zysk EBITDA wyniósł 12,45 mln złotych.

Mimo niższych zysków, wyjątkowo optymistyczne są skonsolidowane przychody ze sprzedaży, jakie PlayWay osiągnął w pierwszym kwartale - wyniosły one 17,86 mln PLN, co w porównaniu do pierwszego kwartału zeszłego roku jest wzrostem aż o 98% (9 mln PLN przychodu). Jednocześnie jest to wynik zauważalnie wyższy od oczekiwań analityków, którzy stawiali na przychody kwartalne minimalnie przekraczające 15 mln złotych.

Wg komunikatu spółki tak zauważalny wzrost przychodów spowodowany był zwiększeniem nakładów na cele marketingowe, szczególnie w odniesieniu do gier na PC. Oprócz tego, w pierwszym kwartale miały miejsce udane premiery dwóch gier, w tym Plane Mechanic Simulator.

PlayWay jest warszawską spółka gamingową istniejącą od 2011 r., notowaną na warszawskim parkiecie od października 2016 r. i będącą drugą pod względem wielkości spółką sektora gamingowego na GPW (po CD Projekt). PlayWay produkuje głównie gry symulacyjne (najpopularniejsze to Car Mechanic Simulator i Thief Simulator), w tym również na platformy mobilne.

Na czwartkowej sesji kurs PlayWay otworzył się znaczną luką wzrostową, aktualnie zaś akcje spółki notują ponad 10% wzrost z wyceną 177,0000 PLN.

 

PlayWay mógł pochwalić się również wyjątkowo optymistycznymi wynikami za 2018 r., wśród których wyróżnił się znaczny wzrost zysków:

Czytaj także: PlayWay ze znakomitymi wynikami za 2018 r. Zysk spółki wyższy o 241%! Zobacz, które gry odniosły największy sukces

26 kwietnia spółka z branży gier PlayWay przedstawiła wyniki finansowe za 2018 r. Były one dużo wyższe niż w poprzednim roku. Co wpłynęło na wyniki spółki? Które gry odniosły największy sukces?   26 kwietnia spółka gamingowa PlayWay opublikowała raport roczny za 2018 r. W ujęciu skonsolidowanym w.. Czytaj
PlayWay ze znakomitymi wynikami za 2018 r. Zysk spółki wyższy o 241%! Zobacz, które gry odniosły największy sukces

Notowania: PlayWay SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PLW/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk