• Odbierz prezent
PlayWay UBOAT

3 maja spółka PlayWay przedstawiła raport sprzedażowy gry UBOAT. Zdobyła ona popularność w wielu krajach. Będą trwały dalsze prace nad rozwojem gry.

 

3 maja spółka gamingowa PlayWay poinformowała o sprzedaży gry UBOAT, która miała swą premierę 30 kwietnia 2019 r. na platformie Steam w formule wczesnego dostępu. Po 72 godzinach od premiery gra została sprzedana w ilości ponad 53 000 sztuk w kanałach online, a kanały detaliczne i Kickstarter odnotowały ponad 3 700 aktywacji.

UBOAT to gra należąca do PlayWay S.A. Została wykonana przez wewnętrzny zespół spółki Deep Water Studio. Łączny udział w zysku netto ze sprzedaży gry dla zespołu nie przekracza 12%.

W komunikacie dodano, że koszty produkcji i marketingu gry zostały pokryte w części poprzez kampanię Kickstarter i sprzedaż modułu wody "PlayWay Water System" w sklepie Unity, przy czym koszty w całości zostały odrobione w pierwszej godzinie sprzedaży w sklepie STEAM.

Największym rynkiem sprzedaży dla gry są Niemcy, a następnie Stany Zjednoczone, Rosja i Chiny.

Dodano, że obecnie trwają prace nad rozwojem gry oraz planowaniem kolejnych dodatków i usprawnień. Przejście gry z obecnej fazy wczesnego dostępu do wersji pełnej planowane jest na 2020 r. W planach jest także wydanie gry w wersji mobilnej oraz na konsole.

Gra UBOAT to symulator okrętu podwodnego. Akcja gry została osadzona w czasach II wojny światowej.

PlayWay to grupa kapitałowa z branży gier notowana na GPW. Składa się z licznych zespołów deweloperskich.

Czytaj także: PlayWay ze znakomitymi wynikami za 2018 r. Zysk spółki wyższy o 241%! Zobacz, które gry odniosły największy sukces

26 kwietnia spółka z branży gier PlayWay przedstawiła wyniki finansowe za 2018 r. Były one dużo wyższe niż w poprzednim roku. Co wpłynęło na wyniki spółki? Które gry odniosły największy sukces?   26 kwietnia spółka gamingowa PlayWay opublikowała raport roczny za 2018 r. W ujęciu skonsolidowanym w.. Czytaj
PlayWay ze znakomitymi wynikami za 2018 r. Zysk spółki wyższy o 241%! Zobacz, które gry odniosły największy sukces


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk