• Odbierz prezent
house flipper

Nowa Gra grupy PlayWay została entuzjastycznie przyjęta przez graczy, co odbija się na notowaniach akcji spółki. Już teraz PlayWay liczy zyski ze swojej nowej produkcji przeznaczonej dla entuzjastów remontów i rynku nieruchomości.

 

Gra House Flipper już w pierwszej dobie sprzedaży zwróciła twórcom wszystkie koszty produkcji i marketingu. Produkcja zadebiutowała na platformie STEAM w czwartek 17 maja.

„Wedle szacunkowych danych posiadanych przez Spółkę w ciągu pierwszych 72 godzin sprzedaży do klientów w sklepach online, oraz w dystrybucji detalicznej trafiło ponad 80 tys. sztuk Gry.” – czytamy w komunikacie PlayWay.

Spółka chwali się tym jak dobrze gra została odebrana wśród użytkowników STEAM:

„House Flipper w dniu 17.05.2018 r. znajdował się na 1 pozycji w tzw. Steam Global Sale, a w drugiej dobie sprzedaży plasował się na pozycjach od 2 do 3. W momencie publikacji raportu Gra jest na trzecim miejscu w Steam Global Sale.”

 

Wydawcą House Fillper jest firma Frozen District, w której PlayWay posiada 80% udziałów w kapitale zakładowym. Koszty produkcji i marketingu gry kształtowały się poniżej 550 tys. złotych.

„Obecnie trwają prace nad rozwojem Gry oraz planowaniem kolejnych dodatków i usprawnień. Z uwagi na sukces Gry w wersji na PC przyśpieszone zostały prace nad wersjami na konsole Xbox One i PlayStation 4.” – wskazuje spółka.

 

PlayWay nie jest typową spółką gamingową. Tworzy ona grupę kapitałową, w której skład wchodzi kilkanaście podmiotów zależnych lub powiązanych. Posiada 44 zespoły deweloperskie, które zajmują się tworzeniem gier wideo na najpopularniejsze platformy sprzętowe: PC, PS4, Xbox1, iOS, Android.

 

Już na otwarciu dzisiejszej sesji akcje PlayWay, trzeciej co do wielkości spółki gamingowej na GPW, rosły o 13,01%. Na początku sesji cena sięgnęła nawet poziomu 170,00 zł (+16,44% względem piątkowego zamknięcia). Po godzinie 10:30 spółka akcje notowane są na poziomie 161,00 zł (+10,27%).

 

PlayWay

playway


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk